Przygotowania do świąt czas zacząć! Sprawdź najciekawsze eventy, na które koniecznie musisz się wybrać!

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis
Przygotowania do świąt czas zacząć! Sprawdź najciekawsze eventy, na które koniecznie musisz się wybrać!
ZAINTERESOWANIA

Koncerty, warsztaty, kiermasze i spektakle – jest dużo możliwości, by wprowadzić się w świąteczny nastrój już na długo przed Wigilią. Skorzystaj z naszych propozycji, aby tegoroczne święta były naprawdę wyjątkowe!

Festiwal Sztuki i Przedmiotów Artystycznych, 2–4 grudnia, Poznań

Coroczny Festiwal Sztuki i Przedmiotów Artystycznych daje Ci możliwość nacieszenia oczu i nabycia większych i mniejszych, absolutnie wyjątkowych prezentów i upominków ręcznej roboty. Wśród wystawców tegorocznej edycji pojawią się twórcy ceramiki, biżuterii i ozdób świątecznych, dostawcy półfabrykatów do samodzielnego wyrobu akcesoriów, a także lokalni projektanci mody i autorzy sztuki zdobniczej. Festiwal Sztuki i Przedmiotów Artystycznych to jedyne takie wydarzenie w okresie przedświątecznym, na które warto się wybrać, jeśli szukasz nietuzinkowych prezentów!

Mikołajkowe Targi Handmade w Koneserze, 3–4 grudnia, Warszawa

Warszawa też ma coś do zaoferowania w zakresie rękodzieła! Targi Krafty to idealne miejsce na zakup mikołajkowych i świątecznych prezentów od serca! Na stoiskach znajdziesz ciekawe dodatki, nietuzinkową biżuterię, ubrania, torebki, wyroby z drewna, a zakupy będzie Ci umilać Dj Def & QB!

HoHoHo Jarmark Bożonarodzeniowy w Parku nad Balatonem, 17–18 grudnia, Warszawa

Jeśli chcesz poczuć magię świąt w pełnym tego słowa znaczeniu, zapraszamy na Jarmark Bożonarodzeniowy do Parku nad Balatonem! Organizatorzy imprezy zapewniają, iż przemienią teren eventowy w magiczną krainę mieniącą się światłami, kolorami i zapachami. 

„Oratorium na Boże Narodzenie”, 11 grudnia, Zamek Królewski w Warszawie

Święta Bożego Narodzenia to nie tylko szał zakupów i raj dla podniebienia. To także chwila kontemplacji miłosierdzia Bożego. Nic tak nie skłania do refleksji jak muzyka, zwłaszcza gdy pochodzi od wielkich kompozytorów. Nie inaczej jest z „Oratorium na Boże Narodzenie” skomponowanym przez Bacha w dzień narodzin Pana. W ramach koncertu na Zamku Królewskim w Warszawie usłyszysz III kantaty w wykonaniu Warszawskiej Opery Kameralnej. Każda z nich jest poświęcona jednemu z epizodów narodzin Chrystusa. Gorąco polecamy!

Koncert Świąteczny – Magic of White Christmas

Jeśli wolisz lżejszą muzykę, zapraszamy na Koncert Świąteczny, który ruszy w trasę już 6 grudnia. Poznaj najpiękniejsze melodie z całego świata, zarówno te klasyczne, jak i swingujące, w wykonaniu światowej klasy wokalistów. Czekają Cię najrzewniejsze kolędy, energiczne pastorałki i ciepłe bożonarodzeniowe piosenki. Zapoznaj się z harmonogramem trasy koncertowej, by nie przegapić wydarzenia w swoim mieście!

Impart Dzieciom: spektakl „Gwiazdeczka”, 6 grudnia, Wrocław

Jeśli jesteś z Wrocławia, zainteresuj się eventami organizowanym przez wrocławską Strefę Kultury. W mikołajki zafunduj swoim pociechom przedświąteczny spektakl „Gwiazdeczka”, którego nie zobaczycie w żadnym z komercyjnych teatrów. To kolorowa i pełna piosenek historia małej gwiazdki, której powierzono bardzo odpowiedzialne zadanie. W jego wykonaniu usiłują przeszkodzić gwiazdce siły nieczyste…

Zdj. główne: Acton Crawford/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*