Niesamowita podróż objazdowa po Białorusi!

Potrzebujesz ok. 5 min. aby przeczytać ten wpis
Niesamowita podróż objazdowa po Białorusi!
ZAINTERESOWANIA

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Biura podróży oferują wycieczki w różne zakątki świata. Niektóre z nich kojarzone są z programów telewizyjnych. Jednak niezapomniana wycieczka nie oznacza tylko i wyłącznie wyjazdu w miejsca popularne i bardzo znane przez wszystkich. Na świecie pozostaje wciąż wiele nieodkrytych terenów, które mogą być intrygujące dla każdego zainteresowanego wyprawą. Istnieją również kraje znane, ale nie cieszące się dobrą opinią. Spowodowane jest, to sytuacją gospodarczą i polityczną. Jednak w większości są to tylko stereotypy, ponieważ nikt nie dostrzega piękna, jakie one oferują.

W tym artykule uwaga zostanie poświęcona propozycji, jaką jest wycieczka na Białoruś. Kraj mniej znany, chociażby od swojego sąsiada, jakim jest Rosja. Ma mniejsze terytorium i popularność medialną. Warto przyjrzeć się mu bliżej i omówić najważniejsze miejsca planu podróży. Kraj ten kryje za sobą przez wielu nieodkryte piękno, któremu warto się bliżej przyjrzeć i poświęcić większą uwagę.

Wycieczka po Białorusi

Przyjrzyjmy się pierwszej z dwóch propozycji biura podróży. Podróż rozpocznie się od stolicy Białorusi, czyli Mińska. Co ciekawe był on miejscem narodzin bardzo słynnych Polaków, takich jak: Adam Mickiewicz, Eliza Orzeszkowa, czy Tadeusz Kościuszko. Wszyscy oni jak później wiadomo, zapisali na stałe się w historii Polski. W Nieświeżu do zobaczenia będzie zamek i zespół pałacowo – ogrodowy. Zamek oznaczony jest dziedzictwem UNESCO. Legendy głoszą, że istnieje w nim pomieszczenie, w którym znajduje się skarb Radziwiłów. Miejsce owiane jest wieloma legendami i tajemnicami.

Kolejnym etapem jest przyjazd do Zaosia. Zwiedzanie rozpocznie się od zrekonstruowanego dworku dawnego folwarku Adama Mickiewicza. Po nim przyjdzie czas na zatrzymanie się nad jeziorem Świteź. Znane jest ono, chociażby z twórczości Mickiewicza. Znajduje się w tym miejscu również kamień, na którym wyryta została jego ballada zarówno po polsku, jak i białorusku. Uczestnicy wycieczki zostaną zabrani także do pałacu Pusłowskich i dworku na Mereczowszczyźnie, gdzie urodził się Tadeusz Kościuszko. Zobaczyć będzie można miejsce, gdzie rozgrywała się jedna z akcji słynnego filmu ,,Nad Niemnem”, czyli Bohytarowicach. Przebywanie na dawnym planie filmu dla wielu jest tylko marzeniem!

W Grodnie wycieczkowicze zobaczą najstarszą prawosławną cerkwie Świętego Borysa i Gleba. Zwiedzą także całe miasto. Uznawane jest ono, jako jedno z najpiękniejszych i najlepiej zachowanych w całej Białorusi! Plan podróży zawiera także spacer po Nowym Zamku, w którym zawarty został traktat o II rozbiorze Polski. Jedną z ostatnich atrakcji będzie powrót do miejsca przyjazdu i dokładne zwiedzanie Mińska. Charakteryzuje się on największym rozwinięciem w całej Białorusi. Ujrzeć w nim można m.in. budynki uniwersytetu, pomnik Lenina, gmach w stylu radzieckiego modernizmu, czy siedzibę parlamentu.

Wycieczka w swoim planie zawiera bardzo ciekawe i tajemnicze miejsca. Takie jak te, w których rodzili się jedne z najbardziej znanych polskich, postaci powinien zobaczyć każdy Polak!

Wycieczka dookoła Białorusi

Druga z przedstawionych propozycji to wycieczka krajoznawcza dookoła całego kraju. Kładzie ona nacisk na zobaczenie na terenie Białorusi nie tylko ważnych miejsc, ale także tych zapierających dech w piersiach. Tak, jak w wyżej opisywanym programie wszystko zacznie się od stolicy. Szybko jednak wycieczka przeniesie się do Witebska. Miasto zajmuje wyjątkowe miejsce w kulturalno-historycznym dziedzictwie Białorusi. W tym miejscu znajduje się również Cerkiew Zmartwychwstania Pańskiego. Piękny ratusz powinien być obowiązkowym punktem na liście każdego odwiedzającego to miasto.

Kolejnym punktem jest odwiedzenie jeziora Narocz. Czym się ono wyróżnia? Przed II wojną w Polsce, kiedy tereny te mieściły się jeszcze w granicach Polski, jezioro Narocz było największym w całej Polsce. W Zalesiu do zobaczenia będzie zespół pałacowo-parkowy, natomiast w Krewie ruiny zamku Książąt Litewskich. Zobaczyć będzie można także miejsce udokumentowanego miejsca objawienia Matki Bożej.

Turyści zostaną zabrani do pozostałości zamku średniowiecznego w Lidzie. We wsi Stare Wasiliszki, zostanie pokazane miejsce narodzin Czesława Niemena. Postój w zachwycającym plenerze filmu ,,nad Niemnem” wiązał się będzie z możliwością zrobienia wielu zdjęć i wczucia się w rolę aktora filmowego. Podczas przystanku w Miniewiczach spacerować będzie można po leśnej ścieżce na ,,Kurhan Powstańców”. Tak jak miało to miejsce w powieści z 1863 roku nazywanej ,,mogiłą”. Jedną z ostatnich atrakcji będą odwiedziny kościoła pw. Przemienienia Pańskiego. Odbyło się w nim wiele ważnych uroczystości. Był to m.in. chrzest Adama Mickiewicza, czy również ślub Władysława Jagiełły z Zofią Holszańską!

Wycieczka dookoła Białorusi z całą pewnością pokaże najpiękniejsze punkty widokowe tego kraju, jak i najważniejsze dla całej historii kraju! Białoruś to kraj pełen uroku. Zwiedzanie go to czysta przyjemność i radość. Wiele miejsc kryje za sobą wiele nierozwiązanych do dziś zagadek. Z całą pewnością obie wycieczki są bardzo interesującym kierunkiem podróży! Jest to idealny wybór na spędzenie odprężających i ciekawych wakacji!

Fot. Pixabay

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*