Jakie atrakcje przygotować na urodziny dziecka?

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis
Jakie atrakcje przygotować na urodziny dziecka?
RELACJERODZINA

Artykuł sponsorowany

Urządzenie domowego kinder party to wspaniały sposób na celebrację urodzin Twojego dziecka. Zorganizowanie takiego przyjęcia nie jest proste, ale po zastosowaniu naszych porad solenizant i wszyscy goście będą z niego zadowoleni. 

Motyw przewodni przyjęcia i dekoracje

Przy organizacji imprezy urodzinowej bardzo pomocne jest ustalenie motywu przewodniego przyjęcia. Dzięki temu możesz zaproponować na zaproszeniach, żeby dzieci przyszły przebrane za ulubioną postać z bajki lub gry, a także przygotować pasujące kolorystycznie dekoracje. Warto przyozdobić dom i ogród barwnymi balonami, wstążkami oraz kupić papierowe talerzyki i kubki z ulubionym motywem Twojej pociechy. 

Dziecięce studio makijażu 

Warto przygotować różne atrakcje, aby dzieci nie nudziły się na przyjęciu i każde z nich mogło znaleźć rozrywkę dla siebie. Pamiętaj, aby zawsze dostosować zabawę do wieku i umiejętności dzieci. W przypadku dziewczynek świetnie sprawdzą się warsztaty malowania twarzy, do którego będą potrzebne kosmetyki do makijażu dla dzieci. Farbki do malowania skóry, sztuczne tatuaże czy błyszczyk z hipoalergicznymi formułami i naturalnym składem z pewnością zrobią furorę wśród dzieci i pozwolą im się kreatywnie wykazać.

Bezpieczny dla delikatnej skóry zestaw kosmetyków dla dziewczynki może być dobrym sposobem, żeby nauczyć dziecko zdrowego podejścia do makijażu i zyskać pewność, że nie będzie chciało podbierać kosmetyków dorosłym. Twoja córka może wykorzystać kosmetyki do makijażu dla dzieci, aby urządzić z koleżankami domowe SPA, co gwarantuje dobrą zabawę. 

Kalambury

Kalambury mogą być pokazywane, rysowane lub mówione. Zabawa w zgadywanie haseł to dobry sposób na poszerzanie słownictwa dziecka, a także rozwijanie jego kreatywności oraz spontaniczności. Jeśli nie posiadasz kalambur w postaci gry planszowej, możesz samodzielnie wydrukować hasła do losowania albo skorzystać z aplikacji na telefon lub Internetowych generatorów haseł do gry. 

Zabawy kreatywne 

Na przyjęciu z pewnością znajdą się dzieci z zacięciem artystycznym. Przygotuj stanowisko z kredkami, modeliną lub masą solną i zachęć gości do kreatywnej ekspresji. Konkurs na najlepszą figurkę z plasteliny czy rysunek może zmotywować je do pracy i zapewnić Ci chwilę wytchnienia. 

Karaoke 

Nie potrzebujesz profesjonalnego mikrofonu ani gry na komputer, żeby zorganizować karaoke. Wystarczy laptop z dostępem do Internetu i playlista z ulubionymi przebojami dzieci. Zgromadź na niej piosenki z bajek, które wszyscy znają i przygotuj prowizoryczny mikrofon. Karaoke to dobre ćwiczenie na przełamywanie nieśmiałości – wspólne śpiewanie może zintegrować maluchy i przynieść im wiele radości. 

Zabawy taneczne

Wszelkie zabawy ruchowe pozwolą rozładować nadmiar energii i będą źródłem endorfin. Możesz puścić z Internetu filmik z gry Just Dance i zachęcić dzieci do odtwarzania tanecznej choreografii.  

Gry planszowe dla najmłodszych

Klasyczne gry planszowe, takie jak grzybobranie, warcaby czy 5 sekund są dobrym treningiem spostrzegawczości, strategicznego myślenia oraz kształtują wyobraźnię. Dzieci zaangażowane w rozgrywkę mogą spędzić miło czas. Czuwaj przy nich podczas gry, aby mieć pewność, że nikt nie oszukuje i wszyscy znają zasady. 

Zabawa w szukanie ukrytego skarbu

Dodatkową atrakcją dla dzieci może być szukanie ukrytych zabawek albo słodyczy. Zabawa tego typu najlepiej sprawdzi się w ogrodzie. Możesz przygotować mapy z podpowiedziami, gdzie leży skarb albo wskazywać drogę przy użyciu gry “ciepło-zimno”.

Zdj. główne: S O C I A L . C U T/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*