Kiedy sięgnąć po odżywki sportowe?

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis
Kiedy sięgnąć po odżywki sportowe?
SPORT I ZDROWIE

Artykuł sponsorowany

Regularny wysiłek fizyczny jest dla organizmu wyzwaniem, a żeby mógł on prawidłowo funkcjonować, spalane podczas treningów kalorie należy w odpowiedni sposób uzupełniać. Dieta sportowca powinna być bogata w białko, żeby ciało mogło budować masę mięśniową oraz musi wypełniać zapotrzebowanie kaloryczne organizmu. Plan żywienia dla osób ćwiczących na siłowni powinien być zbilansowany i bardzo dokładnie opracowany, aby nie zabrakło w nim ważnych składników odżywczych. Przekonaj się w jakim momencie warto zacząć sięgać po odżywki sportowe. 

Gainery  

Są to odżywki przeznaczone dla osób, które chcą przybrać na masie. Intensywne i częste treningi sprawiają, że organizm spala bardzo dużo kalorii i trudno jest je później “nadrobić” w diecie, by nie chudnąć przez stały deficyt kaloryczny. Można oczywiście codziennie zajadać się frytkami i pizzą, ale taka dieta nie ma nic wspólnego ze zdrowiem i bezpieczeństwem. Gainery to bardzo wysokokaloryczne preparaty, które pomagają wypełnić dzienne zapotrzebowanie energetyczne organizmu. Dzięki tego rodzaju odżywkom możesz jeść tyle, ile chcesz, a nie tyle, ile musisz, aby nie chudnąć ponad swój cel. Zbilansowana dieta dla sportowca może składać się z naprawdę ogromnych ilości jedzenia, przez co czasem przymus zabiera przyjemność z posiłków.   

Suplementy na spalanie tłuszczu   

Jeśli trenujesz z myślą o zrzuceniu kilku kilogramów i chcesz jak najszybciej zobaczyć efekty swojej pracy, możesz sięgnąć po suplementy wspomagające odchudzanie. Dodatki dietetyczne przyspieszające spalanie tłuszczu zawierają boostery metabolizmu, czyli składniki takie, jak zielona herbata, kapsaicyna czy l-karnityna. Przyjmowanie suplementów na odchudzanie pozwala w szybkim tempie zauważyć rezultaty swoich starań i dzięki temu dalej znajdować motywację do działania. W przypadku, kiedy na szali jest Twoje zdrowie, na przykład, kiedy otyłość zaczyna być niebezpieczna, spalacze mogą pozytywnie wpłynąć na Twój organizm i poprawić stan zdrowia. Szybsze spalanie tkanki tłuszczowej z organizmu wiąże się także z lepszym samopoczuciem i większą satysfakcją ze swojego wysiłku.   

Odżywki przyspieszające regenerację organizmu  

Po bardzo intensywnym treningu mięśnie są często mocno przeciążone i obolałe. Przez następnych kilka dni po dużym wysiłku musisz jeszcze zmagać się z zakwasami i osłabieniem mięśni, co zabiera przyjemność z treningów, a czasem nawet je uniemożliwia. Trudności podczas treningów wynikają ze zbyt wolnej regeneracji organizmu. Takie spowolnienie procesów regeneracji może wynikać ze złego odżywiania, zbyt małej ilości wypoczynku i snu oraz zbyt częstej i nadmiernej eksploatacji swojego ciała, przez co regeneracja nie ma kiedy nastąpić. Odpowiednie odżywki zawierające białko i suplementy diety pozwolą Ci dostarczyć organizmowi wszystkiego, czego potrzebuje, aby mięśnie szybko wracały do swojego domyślnego stanu, a całe ciało wypoczywało w lepszy sposób. Po zakończonym treningu warto wypić taki koktajl białkowy, aby uzupełnić kalorie i dać organizmowi “paliwo” do uzupełnienia ubytków w mięśniach. Pomocne w regeneracji ciała będą także masaże, duża ilość snu i oszczędzanie swoich sił poza siłownią. Dobry balans pomiędzy wysiłkiem a odpoczynkiem to najprostsza droga do sukcesu.   

Zdjęcie główne: pexels.com/Ketut Subiyanto

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*