Poznaj zalety ćwiczeń na orbitreku

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis
Poznaj zalety ćwiczeń na orbitreku
SPORT I ZDROWIE

Jeżeli rozważasz zakup maszyny do ćwiczeń, aby móc poruszać się w domu, doskonałym wyborem będzie orbitrek. Dzięki temu urządzeniu nie tylko spalisz tkankę tłuszczową, ale poprawisz też ogólną kondycję ciała i wzmocnisz mięśnie. Zobacz, jakie jeszcze zalety mają ćwiczenia na orbitreku.

Orbitrek to urządzenie, które angażuje do pracy całe ciało i pozwala na wykonanie zarówno ćwiczeń aerobowych, jak i treningu siłowego. Pozwoli ci spalić nadmiar tkanki tłuszczowej i wzmocnić mięśnie, a jego dodatkową zaletą jest to, że nie obciąża stawów. Orbitrek łączy w sobie zalety bieżni, roweru stacjonarnego i steppera, a jest maszyną, która nie zajmie w domu dużo miejsca. 

Zalety ćwiczeń na orbitreku

Orbitrek magnetyczny znany jest również jako rower eliptyczny lub cross-trainer. To maszyna popularna zarówno na siłowniach, jak i w domach. Trening wykonywany na orbitreku jest przyjemny, efektywny i bezpieczny – ryzyko kontuzji jest tutaj minimalne. Podczas ćwiczeń nogi nie odrywają się od podłoża, a ręce opierają się na uchwytach – wykonując płynne ruchy po łuku, angażujemy całe ciało bez obciążania stawów. Intensywność treningu możemy dopasować do swoich możliwości i oczekiwanych rezultatów.

Nowoczesne rowery eliptyczne wyposażone są w wyświetlacz, który pokaże nam ilość spalonych kalorii, czas ćwiczeń, pokonany dystans, naszą prędkość oraz tętno. Niektóre modele posiadają również możliwość pomiaru tkanki tłuszczowej czy wykonanie testu oceniającego wydolność naszego organizmu – ta funkcja pozwoli więc dopasować trening odpowiednio do kondycji fizycznej danej osoby.

Orbitrek – odchudzanie i poprawa kondycji

Ćwiczenia na orbitreku to świetny sposób na odchudzanie. Intensywny trening pomoże spalić nadmiar tkanki tłuszczowej, wymodelować oraz wysmuklić sylwetkę. Aby uzyskać pożądane efekty należy ćwiczyć co najmniej 30 minut, minimum trzy razy w tygodniu, najlepiej wykonując trening interwałowy. Pamiętajmy również o ustawieniu odpowiedniego obciążenia. 

Intensywne ćwiczenia na orbitreku pozwalają spalić więcej kalorii niż te na rowerze stacjonarnym – orbitrek angażuje więcej partii mięśni niż rower. Podczas treningu na orbitreku wzmacniane są uda, łydki, pośladki, a także ramiona i mięśnie brzucha. Obok ćwiczeń siłowych, możemy wykonywać też trening cardio, który znacznie poprawi wydolność naszego organizmu.

Ćwiczenia na orbitreku lepsze niż jogging?

Trening na orbitreku może rozpocząć każdy – zaleca się go także osobom z dużą nadwagą, ponieważ ćwiczenia na tym urządzeniu nie wymagają dobrej kondycji ani szczególnej sprawności fizycznej, a ich tempo i stopień trudności można dostosować do danej osoby. W przeciwieństwie do biegania, które jest wymagającym treningiem i nie dla wszystkich może okazać się przyjemne, orbitrek pozwala na wykonanie bezpiecznych ćwiczeń, gwarantujących świetne rezultaty. 
Co więcej, osobom, którym lekarz odradza jogging ze względów zdrowotnych, zazwyczaj poleca się właśnie ćwiczenia na rowerze eliptycznym jako bezpieczny zamiennik biegania. Brak obciążenia stawów, zaangażowanie licznych partii ciała, ogólny trening wydolnościowy i siłowy – to cechy, dzięki którym trening na orbitreku jest skuteczny i bezkontuzyjny.

Zdj. główne: Pixabay/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*