Podolog – co to za specjalista i kiedy się do niego zwrócić?

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis
Podolog – co to za specjalista i kiedy się do niego zwrócić?
MODA I URODAPIELĘGNACJA

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Trudno równym krokiem iść przez życie, jeśli choć jedna stopa niedomaga. Każdy z nas wie, że nawet jeden maleńki odcisk może skutecznie zniechęcić nas od wychodzenia z domu. A przecież stopom mogą również dolegać znacznie bardziej poważne schorzenia. Jak możemy sobie wtedy pomóc? – Oczywiście wybierając się do podologa! 

Podolog – specjalista od naszych stóp i paznokci

Warto przede wszystkim podkreślić, że podolog nie jest lekarzem, ponieważ jego zawód związany jest z kosmetologią. Jednak to właśnie ten specjalista zajmie się, można powiedzieć „po królewsku” naszymi stopami i paznokciami. Jak często się zdarza, że to właśnie paznokieć u najmniejszego palca skutecznie utrudnia nam chodzenie? To właśnie wtedy powinniśmy niezwłocznie udać się do specjalisty, jakim jest podolog Gdynia – nie tylko gwarantuje nam skuteczne usunięcie tej małej przeszkody, ale również nauczy nas, jak prawidłowo dbać o swoje stopy, aby nie przydarzały nam się takie oraz inne dokuczliwe schorzenia. Na co jeszcze możemy liczyć w gabinecie podologicznym?

Profesjonalny pedicure podologiczne

Na czym polega profesjonalny pedicure podologiczne? Zanim podolog przystąpi do tego zabiegu, to dokładnie zbada i obejrzy nasze stopy, a także przeprowadzi wnikliwy wywiad – dzięki temu możliwe jest postawienie trafnej diagnozy, a także wykonanie zabiegu, jakim jest pedicure Gdynia. Polega on między innymi na następujących czynnościach:

  1. Opracowanie bolesnych odcisków, modzeli i pęknięć skóry.
  2. Leczenie wrastających paznokci.
  3. Leczenie brodawek wirusowych. 

Leczenie stopy cukrzycowej

Specjalista podolog zajmuje się także diagnozowaniem i leczeniem schorzenia, jakim jest stopa cukrzycowa. Jest to dolegliwość, która należy do najczęstszych powikłań cukrzycowych. Może ona dotyczyć nawet 15% wszystkich chorych na cukrzycę. Jak się objawia? Chora stopa objęta jest infekcją, w wyniku której pojawiają się owrzodzenia, destrukcja tkanek głębokich, kości, stawów, w wyniku czego pojawiają się także zaburzenia czucia w obrębie stopy poniżej kostki. Jest to bardzo groźna choroba, a przy tym bardzo trudna w leczeniu, która może skutkować amputacją kończyny. 

Podolog, czyli specjalista od grzybicy

Grzybica to bardzo częste schorzenie naszych stóp. Czasem wystarczy drobne zaniedbanie, np. brak obuwia zmiennego w szatni na basenie, aby zarazić się tą przykrą chorobą. Jej objawy są bardzo nieprzyjemne – na naszych stopach pojawiają się zaczerwienienia między palcami, pęcherzyki z płynem surowiczym, które pękają i łuszczą się, a temu wszystkiemu towarzyszy okropny świąd, pieczenie i nieprzyjemny zapach. Na szczęście leczenie nie jest bardzo skomplikowane i grzybicy zaradzi każdy specjalista podolog. 

Oczywiście zakres pracy podologa jest znacznie szerszy, bo tak naprawdę może on zaradzić prawie wszystkim innym schorzeniom, jakie mogą dotyczyć naszych stóp. Lista jest naprawdę długa, ale to właśnie najczęściej z odciskami, modzelami, wrastającymi paznokciami czy grzybicą udajemy się do tego specjalisty. Zaleca się, aby pedicure podologiczne przeprowadzać cyklicznie, np. kilka razy w roku, dzięki temu skutecznie pozbędziemy się dolegliwości, które utrudniają nam chodzenie. Na pewno powinny tak postępować osoby, które narzekają na takie nawracające schorzenia. Ponadto podolog nauczy nas również, jak właściwie dbać o swoje stopy, jak obcinać paznokcie, a nawet jeśli zajdzie taka potrzeba, to wykona masaż naszych stóp.

Fot.: Hans Linde/pixabay.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*