8 błędów najczęściej popełnianych w związku przez kobiety

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis
8 błędów najczęściej popełnianych w związku przez kobiety
RELACJERODZINA

W związku trzeba umieć przebaczać. Trzeba też jednak znać pewne granice, których lepiej nie przekraczać. Dowiedz się, czego lepiej nie robić w związku z mężczyzną, a także jak nie postępować wobec samej siebie!

Zawyżone oczekiwania

Najczęściej taki błąd popełniają zakochane po uszy kobiety, które potrafią tak zafascynować się obiektem swoich uczuć, że nie widzą w nim żadnych przywar i obdarzają go cechami, których ten wcale nie ma. Wiadomo, że później przychodzi bolesny zawód. Uniknij tego, delektując się uczuciem bez popadania w skrajności.

Wybieganie w przyszłość

Ten błąd jest mocno powiązany z poprzednim. Zdarza się, że kobieta już na pierwszym spotkaniu widzi w mężczyźnie potencjalnego męża i ojca swoich przyszłych dzieci. Tymczasem wiadomo, że jeśli kobieta spodobała się mężczyźnie, ten będzie chciał wypaść w jej oczach jak najlepiej. Żeby naprawdę poznać się na mężczyźnie, potrzebujesz nie miesiąca i nie dwóch, lecz co najmniej… dwóch lat. Dwóch lat spędzonych na obserwowaniu partnera, jego słów, zachowań i czynów. Jeśli obojgu partnerom uda się zachować przez ten czas zaangażowanie, można wówczas mówić o poważnych relacjach.

Zmiana partnera

Czasem widzisz w mężczyźnie jakąś przywarę i jesteś pewna, że możesz ją zmienić. Okłamujesz siebie. Jeśli w nim samym nie ma chęci zmiany, Ty go nie zmienisz, wręcz przeciwnie – będziesz mu działać na nerwy.

Zlewanie się z mężczyzną 

Bardzo częsty błąd, przy którym kobieta traktuje mężczyznę jak własność i nie oddziela swojego życia od życia mężczyzny. Tak rodzą się pretensje: każdy zaczyna ciągnąć kołdrę w swoją stronę i nie jest gotów wyrzec się swojego życia, swoich zainteresowań czy nawyków. Każdy partner w związku pozostaje odrębną jednostką i nie można naruszać jego granic. W przeciwnym razie rodzi się zazdrość, poczucie krzywdy oraz chęć manipulowania i sprawowania kontroli.

„Tak masz mnie kochać!”

Kobieta może oczywiście podpowiedzieć mężczyźnie, jak chciałaby być kochana, ale mało prawdopodobne, by mężczyzna tego wysłuchał. Każdy przecież kocha na swój sposób, tak jak każdy na swój sposób rozumie słowo „miłość”.

Aluzje

Mężczyźni to „prosty gatunek” i mogą nie zrozumieć aluzji, dlatego lepiej bezpośrednio mówić o swoich życzeniach i pragnieniach. 

Chowanie urazy lub niezadowolenia

Kobiety są wysoce wrażliwe, dlatego potrafią wyczuć, że kogoś zraniły. Mężczyźni z reguły nie są obdarzeni taką wrażliwością i nie zawsze mogą zauważyć, że ktoś z ich powodu cierpi. Dlatego postępuj tak, jak w poprzednim punkcie – kawa na ławę.

Myślenie za mężczyznę

No tak, niektóre z nas lubią myśleć za innych, także za mężczyzn. Jednak jeśli pojawiają się wątpliwości, lepiej zapytać mężczyznę wprost, co na dany temat sądzi, a nie usiłować domyślać się, co mu chodzi po głowie.

To zaledwie niewielka część błędów najczęściej popełnianych w związku przez kobiety. Ale dobra wiadomość jest taka, że można nad nimi pracować. Jeszcze lepiej, gdy zrozumiesz samą siebie przed  związaniem się z mężczyzną. Wtedy unikniesz zdecydowanej części błędów.

Zdj. główne: Crew/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*