Czym jest i w jakim przypadku sprawdza się skaner wewnątrzustny?

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis
Czym jest i w jakim przypadku sprawdza się skaner wewnątrzustny?
INNE

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Skaner wewnątrzustny określany jest mianem prawdziwej rewolucji w dziedzinie stomatologii. Urządzenie to zaprojektowane zostało w taki sposób, by w kilka sekund dostarczyć na ekran komputer wirtualny obraz pochodzący z wnętrza jamy ustnej. Jednak czym dokładnie jest skaner wewnątrzustny i w kiedy się on sprawdza?

Skaner wewnątrzustny – czym jest?

Zgodnie z tym, co zostało wspomniane, skaner wewnątrzustny odwzorowuje na ekranie komputera obraz z jamy ustnej. Niemniej jednak warto podkreślić, że urządzenie to jest w stanie z niebywałą precyzją wychwycić nawet kilka tysięcy kadrów. Wobec tego stomatolog otrzymuje na ekranie danego urządzenia obraz w wersji 3D, a także w pełnym kolorze. Standardowo, skaner wewnątrzustny może przechwycić około 3 – 4 miliony punktów na każdym z łuków zębowych. Dzięki niemu dentysta otrzymuje dokładne odwzorowanie tego, co dzieje się z każdej strony zęba, a także dziąseł. Skaner wewnątrzustny jest urządzeniem o ponadprzeciętnej precyzji. Wszystkie struktury, ewentualne ubytki czy nawet potencjalne wady zgryzu zostaną szybko przedstawione na ekranie monitora.

Kiedy sprawdzi się skaner wewnątrzustny?

Skaner wewnątrzustny jest innowacyjnym urządzeniem wykorzystywanym w gabinetach stomatologicznych. Dzięki niemu możliwe jest dokładniejsze zdiagnozowanie problemu, a tym samym zastosowanie efektywniejszej terapii. Urządzenia te okazują się prawdziwie niezbędne w:

  • stomatologii protetycznej;
  • ortodoncji;
  • implantologii.

Skaner wewnątrzustny pozwala na analizę stanu uzębienia pacjenta w znacznie wygodniejszy sposób. Wówczas specjalista z o wiele większą precyzją może zaplanować np. aparaty ortodontyczne czy dobrać implanty.

Ile kosztuje skaner wewnątrzustny?

Obecnie coraz więcej gabinetów stomatologicznych wyraża chęć korzystania ze skanera wewnątrzustnego. Nie da się ukryć, że optymalizuje on prace i pozwala wykonać ją z o wiele większą dokładnością. Można więc się zastanawiać, ile kosztuje zakup takiego urządzenia? Niestety, w formie jednorazowej jest to dość pokaźny wydatek. Ceny skanerów wewnątrzustnych wahają się w granicach od 40 do nawet 100 tysięcy złotych. Wówczas jednym z lepszych rozwiązań może okazać się jego wynajem. Usługę tą oferuje wiele firm jak np. https://cereclab.pl/. Dzięki temu można znacznie ograniczyć wydatki, a jednocześnie zagwarantować sobie dostęp do innowacyjnej technologii. Często to właśnie wynajem skanera wewnątrzustnego będzie korzystniejszym rozwiązaniem dla gabinetów stomatologicznych.

Fot.: Juriel Majeed/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*