Jakie opony powinien mieć motocykl?

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis
Jakie opony powinien mieć motocykl?
ZAINTERESOWANIA

Artykuł sponsorowany

Każdy miłośnik pojazdów jednośladowych ceni sobie poczucie bezpieczeństwa podczas jazdy. Bez wątpienia jest ono związane z odpowiednią przyczepnością, która zapewnia fenomenalny kontakt z nawierzchnią, nawet podczas dynamicznego pokonywania zakrętów pod dużym kątem. Warto także pamiętać o aspektach związanych z drogą hamowania oraz tym aby opony, były przygotowane na niesprzyjające warunki pogodowe, które niespodziewanie mogą pojawić się na drodze. Na co więc należy zwrócić szczególną uwagę przed zakupem opon motocyklowych?

Wszystko zaczyna się od motocykla.

Podstawowa kwestia dotyczy tego, jakim pojazdem jednośladowym planuje poruszać się dana osoba. Jeśli zastanawiasz się nad tym, aby wybrać opony do jazdy wyścigowej, to świetnie sprawdzi się jeden z kompletów dostępnych na tej stronie – https://skyseba.pl/opony-motocyklowe-wyscigowe. Jeżeli jednak jesteś fanem motocykli turystycznych lub kochasz przemierzać bezdroża na swoim crossie, po trudnoprzejezdnych, błotnistych i kamienistych drogach, to powinieneś postawić na inne rozwiązania. Wszystko więc jest uwarunkowane od kategorii pojazdu i tego, w jaki sposób będzie on wykorzystywany. W zależności od przeznaczenia motocykl powinien mieć odpowiednią konstrukcję bieżnika, a także dedykowane parametry pasujące do poruszania się po danej nawierzchni.

Bezpieczeństwo przede wszystkim — kilka słów o klasie hamowania.

Tak jak wspominaliśmy na wstępie. Bezpieczeństwo jest kluczowe dla każdej osoby, którą pasjonują wyprawy na jednośladach. Bez względu na to, czy dany kierowca jest zwolennikiem szybkiej i dynamicznej jazdy, czy też długich wypraw turystycznych, gdzie liczą się widoki i poczucie wolności, należy pamiętać o tym, aby wybrane opony gwarantowały pełne poczucie bezpieczeństwa. Jednym z parametrów, na który trzeba zwracać szczególną uwagę, jest klasa hamowania ogumienia na mokrej nawierzchni. Warto stawiać na opcje, które w testach osiągnęły możliwe najwyższy wynik. Oczywiście najlepszym wyborem będzie klasa A. Dzięki temu kierowca ma możliwe najkrótszą drogę hamowania, więc najszybciej może zareagować na nieprzewidzianą sytuację na drodze, zapobiegając tym samym stłuczce lub kolizji.

Lepsze opony, to mniejsze zużycie paliwa.

Ceny paliwa na stacjach benzynowych, ostatnimi czasy, potrafią osiągać kosmiczny pułap. Warto więc pomyśleć o wszystkich możliwych sposobach, które mogą wpłynąć na obniżenie kosztów związanych z tankowaniem. Owszem, większość pojazdów jednośladowych pali mniej niż osobówki, jednak, kto nie lubi, jak w jego kieszeni zostaje więcej pieniędzy? Nowoczesne opony powstają ze specjalnej mieszanki gumowej, które charakteryzują się mniejszym oporem toczenia. Automatycznie wpływa to pozytywnie na redukcje kosztów podczas tankowania. Jednorazowa inwestycja w opony o wyższej klasie może zatem sprawić, że otrzymasz rozwiązanie, które zagwarantuje Ci niższe spalanie, lepszą przyczepność  i znacznie podniesiony komfort jazdy. Warto rozważyć tę opcję, ponieważ zakupu solidnych opon, to jednorazowy wydatek, który bez wątpienia przyniesie Ci ogrom frajdy i satysfakcji podczas sezonu, a przy rozsądnej jeździe, posłuży przez długi czas.

Fot.:Andrew Pons/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*