Czym się kierować przy wyborze sali weselnej?

Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis
Czym się kierować przy wyborze sali weselnej?
UROCZYSTOŚCI

Wybór sali weselnej to ogromne wyzwanie. Warto więc maksymalnie ułatwić sobie to zadanie i wiedzieć, czym kierować się, wynajmując weselne wnętrze. Dzięki temu można uniknąć wielu nieprzyjemnych niespodzianek i zagwarantować sobie perfekcyjny przebieg przyjęcia. Przeczytaj i sprawdź, na co zwrócić uwagę.

Cena

Cena jest jednym z najważniejszych aspektów przy wyborze sali weselnej. Dostępność określonych środków określa, na jakie koszty jest w stanie pozwolić sobie para młoda. Nic więc dziwnego, że podczas poszukiwań sali pytanie o koszty wynajmu pada najczęściej. Warto podkreślić jednak, że na cenę należy patrzeć także przez pryzmat innych zmiennych i warunków, jakie oferuje dana lokalizacja. Wesele to jedno z najważniejszych wydarzeń w życiu, więc nie opłaca się oszczędzać ponad miarę, ponieważ może się to odbić na jakości całej imprezy. Dobrym rozwiązaniem jest zachowanie zasady złotego środka i wybranie sali wpisującej się zarówno w potrzeby, jak i możliwości finansowe. Właśnie taki warunki sala weselna w Hotelu Victoria, o której więcej informacji znajduje się pod adresem https://hotelvictoria.pl/wesela/.

Lokalizacja i parking

Piękna sala weselna o odpowiednich rozmiarach to marzenie każdej pary młodej. Któż nie pragnie bowiem świętować w wyjątkowo estetycznych i komfortowych przestrzeniach? To jednak nie jedynie aspekty, na które warto zwrócić uwagę. Równie ważna jest lokalizacja danej sali weselnej, ponieważ zbyt duża odległość od kościoła bądź urzędu może znacząco utrudnić dojazd i zająć mnóstwo czasu, a co za tym idzie, pozbawić gości zapału i dobrego humoru. Wybierając salę weselną, koniecznie sprawdź też, czy dany lokal posiada parking i jakich jest on rozmiarów. Dzięki temu oszczędzisz zaproszonym ewentualnych problemów z parkowaniem czy męczącym poszukiwaniem wolnych miejsc w okolicy budynku.

Układ pomieszczeń i dostęp do przestrzeni otwartych

Kolejną kwestią, na którą warto zwrócić uwagę przy wyborze sali weselnej, jest układ pomieszczeń i projekt wnętrza. Najbardziej komfortowym dla pary młodej i przybyłych gości rozwiązaniem jest sala przestronna i jak najmniej skomplikowana pod względem architektonicznym, która tym samym umożliwia spontaniczne interakcje pomiędzy stolikami i sprawia, że wszyscy goście czują się ważną częścią wydarzenia.

Świetnie, jeśli znajdziesz salę weselną, która będzie miała wydzielony sektor do tańca, ponieważ bawiącym się pozwoli to na niczym nieograniczone szaleństwo, a siedzący przy stołach będą mieli szansę porozmawiać w dogodnych warunkach. Szukając sali weselnej, sprawdź, czy dany lokal oferuje w ramach wynajęcia danego wnętrza dostęp do przestrzeni otwartych. Warto o to zadbać, bo to świetne miejsce na grupowe zdjęcia, a także szansa na zaczerpnięcie świeżego powietrza.

Wielkość sali weselnej i miejsca noclegowe a liczba gości

Przed rozpoczęciem poszukiwań sali weselnej z pewnością będziesz mieć opracowaną wstępną listę gości, a przynajmniej wyobrażenie, jak wielkie przyjęcie pragniesz zorganizować. Na tej podstawie przeprowadzaj poszukiwania i eliminuj wnętrza zbyt wielkie lub za małe. Nie opłaca się wynajmować ogromnej sali weselnej, jeśli planujesz kameralne wesele dla najbliższej rodziny tylko po to, żeby zachwycać się imponującym wyglądem wnętrza. Efekt może być zgoła odmienny. Niewielka liczba osób bawiących się w monstrualnej sali nie zaprezentuje się ładnie na zdjęciach czy pamiątkowym filmie. Bardzo dobrze, jeśli podmiot udostępniający salę oferuje także możliwość noclegu, co dla gości z daleka odgrywa zazwyczaj ogromne znaczenie. Tę i wiele dogodności zapewnia Hotel Victoria, którego usługi opisane są na stronie hotelvictoria.pl.

Fot. Photos by Lanty/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*