Tych urządzeń używa się do zrobienia tatuażu

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis
Tych urządzeń używa się do zrobienia tatuażu
ZAINTERESOWANIA

Artykuł sponsorowany

Rozważasz zakup swojego pierwszego sprzętu do tatuowania? Nie wiesz, od czego zacząć kompletowanie zestawu? Zdecydowaliśmy się pomóc Ci w tym zadaniu. Przedstawiamy urządzenia, którymi należy wyposażyć każde profesjonalne studio do tatuażu. 

Dobór urządzeń do profesjonalnego tatuażowania może przyprawiać o zawrót głowy. Dostępnych produktów jest cała masa. Laikowi bardzo łatwo pogubić się w podejmowaniu decyzji zakupowych, jednak żeby rozpocząć przygodę z ozdabianiem ciała tuszem, trzeba wyposażyć się w odpowiednie narzędzia. Jakie? Na to pytanie znajdziesz odpowiedź w stworzonym przez nas artykule.

Zestaw do handpoke  

Czym jest handpoke? To nowatorski sposób tworzenia tatuażu, który nie wymaga użycia maszynki. Proces twórczy polega na wprowadzaniu tuszu pod naskórek i układaniu powstałych kropek w określony wzór. To dość czasochłonna technika, przeznaczona do wykonywania mniejszych rysunków. Co gwarantuje bezpieczeństwo podczas robienia tego typu tatuażu? Sterylny sprzęt oraz produkty higieniczne (m.in. rękawiczki). Czego nie można bagatelizować?

Igły do tatuaży

Jak wybrać właściwe igły do tatuażu? Z tym wyzwaniem mierzy się każdy początkujący tatuator. Dziwne oznakowania, wartości liczbowe czy milimetry mogą zniechęcić podczas poszukiwań odpowiednich igieł. Na co należy zwrócić uwagę w pierwszej kolejności? 

Rozmiar igieł

Igły do tatuaży najczęściej występują w zestawie, posiadają końcówkę złożoną z kilku igieł-nakłuwaczy, a ostre wykończenia określane są mianem stożków. Na ich podstawie wyróżnia się: 

  • igły z krótkim ostrzem (ST), 
  • igły z długim ostrzem (LT), 
  • igły z bardzo długim ostrzem (XLT).

Typy igieł 

Zagadka pt. „Jakie są typowe rozmiary igieł w studiu tatuażu?” to nie koniec. Dalsza część dotyczy zabawy z rozszyfrowywaniem akronimów. RS, RL czy F to niektóre oznaczenia, na podstawie których można wyodrębnić następujące rodzaje: 

  • igły ułożone w luźnym okręgu (RS), 
  • igły ułożone w zwartym okręgu (RL), 
  • igły zlutowane na płasko (F), 
  • igły zlutowane na płasko, lecz ułożone naprzemiennie w dwóch rzędach (MG lub M1).

Co jest zbędne w pracy początkującego tatuatora? 

Amatorzy powinni powstrzymać się od zakupu maszyn typu PEN. Wynika to z konieczności zachowania sterylnych warunków pracy, a przy braku wyposażenia sprzętu w jednorazowe uchwyty jest to szczególnie utrudnione. Ponadto wiele niedogodności wywołuje konieczność używania igieł z membraną, co zawęża wybór do kilku czołowych producentów na rynku. Cena również nie zachęca do zakupu PEN-u.

Zdj. główne: Cody Black/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*