Karnawał w Polsce – czy warto? Sprawdź jak możesz go spędzić!

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis
Karnawał w Polsce – czy warto? Sprawdź jak możesz go spędzić!

Materiał Partnera

RODZINAUROCZYSTOŚCI

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Zabawa karnawałowa to zwyczaj, którego początki sięgają greckich Dionizji, jednak jego obecna forma wywodzi się z X-wiecznych Włoch. To zabawa, która w założeniu ma zacierać podziały między ludźmi – społeczne czy religijne, a pomóc w tym mają noszone podczas zabawy maski. Nie musisz jednak jechać do Grecji, Włoch czy chociażby Rio De Janeiro, aby spędzić niezapomnianą zabawę karnawałową – w Polsce możemy znaleźć z tej okazji oferty, które przeniosą nas w gorące, brazylijskie klimaty! Sprawdźmy jak możemy spędzić karnawał w Polsce.

Zabawa karnawałowa

Jedną z najpopularniejszych form świętowania karnawału jest oczywiście bal karnawałowy. W zależności od miejsca, w którym mieszkamy, na pewno znajdziemy hotel czy restaurację, w której jest organizowany. Zabawy mogą różnić się tematyką, przez co każdy może znaleźć coś dla siebie – znaleźć możemy bowiem bale maskowe, gdzie każdy przychodzi z maską na oczach, zabawy przebierane, podczas których możemy dać upust swojej wyobraźni i przebrać się w co tylko nam się podoba, a także bale tematyczne, gdzie narzucony jest temat zabawy. Dla nie lubiących przebieranek zawsze wybrać możemy klasyczny bal, gdzie sami decydujemy o tym, w czym wystąpimy.

Pobyty karnawałowe w hotelach

Drugą formą spędzenia karnawału jest zabawa karnawałowa połączona z pobytem w hotelu. W tym przypadku nie musimy szukać balu w swojej okolicy – możemy poszaleć i spędzić karnawał nad morzem, w górach czy w innym mieście turystycznym. Przy wyborze idealnego hotelu na karnawał należy wziąć pod uwagę atrakcje, które hotel oferuje oprócz samego balu – kręgielnię, bilard, zajęcia sportowe, siłownię, Spa, Strefę Wellness czy Aquapark. W ten sposób możemy spędzić nie wieczór, a cały weekend karnawałowy – to najlepsza opcja, aby w pełni cieszyć się nadchodzącym karnawałem!

 Karnawał w teatrze

Jako, że makijaże i charakteryzacja osób świętujących karnawał przywołuje kojarzenie teatru, a także samo pochodzenie karnawału ściśle związane jest ze spektaklami teatralnymi, to świetną opcją świętowania karnawału jest wizyta w teatrze. Same teatry organizują z okazji karnawału specjalne cykle tematyczne oraz wydarzenia kulturalne, które ułatwią nam dokonanie odpowiedniego wyboru spektaklu. To świetna okazja do spotkania z kulturą oraz doskonała alternatywa dla osób, które nie lubią zabaw tanecznych.

Karnawał w Polsce – brazylijski klimat w środku mroźnej zimy!

Karnawał inaczej zwany jest ostatkami ze względu na to, że jest to ostatnia okazja do imprezowania przed rozpoczęciem Wielkiego Postu. Nie zmarnuj więc okazji i zakończ okres wielkiego świętowania z przytupem! Jak widać, nie musisz wyjeżdżać w tym celu za granicę – w Polsce również można poczuć się jak w samym środku weneckiego balu karnawałowego!

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*