W co zaopatrzyć dziecko przed początkiem szkoły?

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis
W co zaopatrzyć dziecko przed początkiem szkoły?
RODZINAROZWÓJ

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Początek szkoły kojarzy się z nowością, mobilizacją do działania, nauki, chęcią zaangażowania się w ważne projekty, a także ze stresem, zarówno dzieci, jak i rodziców. O czym pamiętać przed wyprawieniem dziecka do szkoły? Sprawdźmy.

Dlaczego do szkoły warto przygotować się wcześniej?

Kiedy odkładamy rzeczy mało przyjemne na później, ich lawina może spaść na nas w najmniej spodziewanej chwili. Ten mechanizm znamy z wyjazdów na wakacje. Kto z nas nie obiecywał sobie, że tym razem spakuje się kilka dni wcześniej, a godzinę przed przyjechaniem taksówki przetrząsał ubrania w poszukiwaniu wystarczającej ilości bielizny na zmianę? Przygotowanie do szkoły nie zostawiajmy kwestii przypadku. Sierpień to idealna pora, by powoli kompletować wyprawkę, zarazem jednak nie tracić nic ze słodkiego urlopowania. Do szkoły zdecydowanie warto przygotować się wcześniej, najlepiej właśnie na początku miesiąca. Kiedy skreślimy najważniejsze rzeczy z listy, resztę wolnych tygodni możemy przeznaczyć na leniuchowanie. Efekt? Kontrolujemy budżet przeznaczony na wyprawkę, a nie ma co się oszukiwać, darmowa edukacja w naszym kraju często okazuje się jednak droga, zwłaszcza dla rodziców dwójki dzieci i więcej. W co zatem zaopatrzyć pociechę?

Plecak i piórnik

Jeśli wyprawiamy do szkoły pierwsze dziecko, bezsprzecznie przyda się plecak lub tornister. Współczesne plecaki i tornistry projektowane są tak, aby mogły zapewnić dziecku komfort noszenia oraz aby ich codzienne zakładanie sprawiało przyjemność przez wzgląd na atrakcyjny wygląd. Jeśli mamy w domu stary, lecz wciąż dobry plecak lub tornister po pierwszym dziecku, zamiast wydawać pieniądze na nowy, możemy dać mu drugie życie. W podobny sposób wspierają się członkowie rodziny – siostry i bracia dają sobie nawzajem szkolne akcesoria swoich pociech, z których te wyrosły. Po plecaku lub tornistrze istotny jest piórnik. Musi być na tyle pojemny, by zmieścić pióro, kredki, pisaki, długopisy, długopisy żelowe. Lista jest naprawdę długa. Starsze dzieci mogą korzystać z piórników typu tuba, młodszym natomiast powinny się spodobać piórniki rozgadane – uczą bowiem organizacji oraz tego, by odkładać rzeczy na swoje miejsce.

Worki na buty

Worki na buty na zmianę należą do podstawowego wyposażenia każdego ucznia. Wiele szkół praktykuje codzienne sprawdzanie, czy dzieci mają ze sobą buty na zmianę. Chodzi oczywiście o utrzymywanie czystości w szkole oraz aby dzieci nie wdychały kurzu i piasku naniesionego na podeszwach butów. Jakie muszą być buty na zmianę? Dzieci z nauczania początkowego mogą wciąż chodzić do szkoły w pantoflach typowych dla przedszkolaków, a więc o lekkiej, białej podeszwie, bez sznurowadeł. Dzieci starszych klas mogą nosić buty sportowe, ważna jest tylko biała podeszwa.

Jedzenie i picie

Nie szkodzi, jeśli dziecko zjada obiady na stołówce. Warto dać mu pudełko z kanapkami, owocem i wodą, a zimą – termos z ciepłą herbatą. Zdrowe, domowe jedzenie jest lepsze niż słodkie i słone przekąski, które dziecko może sobie kupić w szkolnym sklepiku, w automacie lub w kiosku obok szkoły.

Zdjęcie: materiał Klienta.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*