Wyjątkowe podarunki dla kolekcjonerów

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis
Wyjątkowe podarunki dla kolekcjonerów
ZAINTERESOWANIA

Artykuł sponsorowany

Świąteczny czas prezentów zbliża się do nas wielkimi krokami. Zastanawiasz się, co możesz kupić  bliskiej Ci osobie? Podpowiadamy, jakie podarunki wybrać dla kolekcjonerów!

Kolekcjonerstwo to pasjonujące i wyjątkowe hobby. Co jednak kupić kolekcjonerowi na prezent? Przedstawiamy naszą krótką listę pomysłów!

Coś dla kolekcjonerów znaczków

Kolekcjonowanie znaczków, czyli filatelistyka, to hobby, które często praktykowane jest od pokoleń. Należy jednak mieć na uwadze, że nie mogą być to pierwsze lepsze znaczki. Jeśli więc znasz kogoś, kto pasjonuje się znaczkami pocztowymi, możesz zdecydować się na zakup owych znaczków. Szukaj ich na aukcjach internetowych lub w sklepach dla kolekcjonerów. Zastanów się także, czy jest jakaś konkretna tematyka, która interesuje osobę, którą chcesz obdarować i poszukaj znaczków takiej właśnie tematyce. Możesz też zdecydować się na zakup pięknego klasera – w końcu wszystkie te znaczki muszą mieć swoje miejsce!

Coś dla kolekcjonerów książek

Piękną i bardzo ciekawą pasją jest również kolekcjonowanie książek. Podobnie jednak jak w przypadku znaczków, nie chodzi tu o książki, które są łatwo dostępne w księgarniach, a o rzadkie okazy lub książki z dedykacją autora. Jeśli więc chcesz sprawić kolekcjonerowi książek przyjemność, możesz poszukać na aukcjach takich wyjątkowych egzemplarzy lub wybrać się na spotkanie autorskie i zdobyć dedykację od autora. 

Coś dla kolekcjonerów pocztówek

Wiele osób kolekcjonuje także pocztówki. Jest to ciekawe hobby, które pozwala na zbieranie pamiątek z różnych wyjazdów oraz posiadanie dzieł sztuki w wersji mini. Aby uszczęśliwić osobę zbierającą pocztówki, możesz na przykład kupować pocztówki podczas każdego mniejszego lub większego wyjazdu w ciągu roku, a następnie zrobić z nich piękny album. Możesz też zdecydować się na zakup wyjątkowej pocztówki w sklepie dla kolekcjonerów lub na aukcji, na przykład na stronie https://onebid.pl/pl/auction/Pocztowki.

Coś dla kolekcjonerów gier planszowych

Ciekawym hobby jest także zbieranie gier planszowych. Wiele osób uwielbia spędzać czas przy planszówce oraz ma ich cały regał. Jeśli znasz taką osobę i chcesz podarować jej prezent, to doskonałym wyborem będzie właśnie planszówka. Poszukaj wydań specjalnych lub kolekcjonerskich, a także interesujących rozszerzeń do gier. Możesz mieć pewność, że taki prezent z pewnością przypadnie bliskiej Ci osobie do gustu!

Zdjęcie główne: pexels.com/Thais Araujo

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*