Skok spadochronowy w tandemie. Czy warto?

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis
Skok spadochronowy w tandemie. Czy warto?
ZAINTERESOWANIA

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Skoki spadochronowe to obecnie jedne z najpopularniejszych, powszechnie dostępnych sportów ekstremalnych. Co ważne, może się na nie zdecydować każda osoba, w tym także ten, kto nigdy wcześniej nie skakał ze spadochronem ani nie przeszedł specjalistycznego szkolenia. Jedynymi warunkami, jaki należy spełnić, jest bowiem dobre zdrowie, odpowiednia waga i wiek. Oczywiście, w przypadku amatorów, skok spadochronowy odbywa się w tandemie – skoczkowi towarzyszy wykwalifikowany instruktor, który dba o bezpieczeństwo. Czy warto zdecydować się na taką atrakcję?

Na czym polega skok ze spadochronem w tandemie?

Skok spadochronowy w Krakowie najczęściej odbywa się w tandemie. To doskonałe rozwiązanie dla osób, które chcą przeżyć swój pierwszy skok, lecz nie chcą kończyć kosztownego i czasochłonnego kursu. Nie wiedzą także, czy w przyszłości będą zainteresowane kolejnymi skokami, czy być może ich przygoda ze spadochroniarstwem będzie jednorazowa. Skok w tandemie odbywa się we dwoje – skoczkowi towarzyszy instruktor, którego zadaniem jest zapewnienie mu bezpieczeństwa i dbanie o prawidłowy przebieg skoku.

Decydując się na skok w tandemie, musimy być przygotowani, że będziemy spięci z instruktorem. Czy to jednak pozbawia nas wrażeń? Zupełnie nie! Widoki, emocje i przeżycia są praktycznie takie same, jakie towarzyszą skakaniu ze spadochronem w pojedynkę. W przypadku skoków tendemowych, wykorzystywane są specjalne spadochrony o większej nośności, które bez problemu utrzymują w powietrzu dwie osoby. Dodatkowym zabezpieczeniem są spadochrony zapasowe oraz automaty, które dbają o bezpieczny przebieg skoku.

Dlaczego warto zdecydować się na skok spadochronowy w Krakowie w tandemie?

Skoki tandemowe cieszą się ogromnym zainteresowaniem zwłaszcza w gronie wszystkich wielbicieli sportów ekstremalnych. Pozwalają przełamać swój strach oraz przeżyć niesamowite chwile w powietrzu. Szczególnie dużo emocji wzbudza swobodne spadanie, czyli czas liczony od wyskoczenia z samolotu do momentu, w którym otworzy się spadochron.

Fot.: elements.envato.com / Alexlukin

Czas trwania swobodnego spadania zależy od wysokości, z jakiej skaczemy. W przypadku skoków w tandemie z wysokości 3000-4000 metrów, zazwyczaj mieści się on w przedziale od 30 do 60 sekund. Wiele osób, które odbyły swój pierwszy skok spadochronowy w Krakowie, zgodnie twierdzi jednak, że chwila ta zdaje się trwać znacznie dłużej – czas w powietrzu zdaje się bowiem zwalniać, pozwalając nam dłużej cieszyć się tą wyjątkową chwilą.

Kiedy skoczkowie znajdą się na wysokości ok. 1500 metrów instruktor otwiera spadochron – od tego momentu możemy podziwiać piękne widoki na okolicę i odprężyć się. Mamy na to ok. 10 min. zanim bezpiecznie wylądujemy na ziemi. To właśnie niesamowite widoki i krajobrazy widziane z lotu ptaka stanowią kolejny powód, dla którego warto zdecydować się na skok spadochronowy. Z góry możemy bowiem podziwiać świat z zupełnie innej perspektywy, a wybierając na miejsce swojego pierwszego skoku Kraków, nacieszyć się niesamowitą panoramą Tatr.

Artykuł powstał we współpracy z zespołem Tandemy.pl oferującym skok spadochronowy Kraków w tandemie.

Zdjęcie główne: elements.envato.com / loskyt7

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*