Środki zmniejszające ryzyko zakażenia koronawirusem

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis
Środki zmniejszające ryzyko zakażenia koronawirusem
SPORT I ZDROWIE

Artykuł sponsorowany

Pandemia jest obecna w naszych życiach już od ponad dwóch lat. Ryzyko zakażenia jednak pozostaje niezmienne, dlatego też powinniśmy wciąż dbać o siebie i swoich bliskich. Podpowiadamy, jakie środki ochrony osobistej pomogą Ci w zmniejszeniu ryzyka zakażenia koronawirusem.

Maseczki jednorazowe

Maseczki ochronne kojarzone są głównie z przykrym obowiązkiem i rządowymi obostrzeniami. Są one jednak bardzo istotne dla ochrony naszego zdrowia, ponieważ dzięki nim jesteśmy w stanie zapobiec transmisji wirusa. Warto także pamiętać, że jest to także najbardziej nieinwazyjny sposób na walkę z koronawirusem. Jednak aby maseczki były skuteczne, muszą być wykonane z odpowiednich materiałów. Najbezpieczniejsze będą bez wątpienia te z trójwarstwowej włókniny. Pamiętaj także, że maseczka rzeczywiście musi być jednorazowa – najkorzystniej jest zmieniać ją co 2 /3 godziny. Równie ważne jest, aby nosić maseczkę prawidłowo – ta na brodzie lub zakrywająca jedynie usta nic nie da, a Ty narazisz na zachorowanie nie tylko siebie, ale także osoby z Twojego otoczenia.

Jeśli chcesz mieć pewność, że Twoje maseczki są w pełni bezpieczne i gwarantują Ci doskonałą ochronę, to koniecznie zapoznaj się z ofertą https://rcmedical.pl/.

Rękawiczki

Do pakietu podstawowych środków ochrony zmniejszających ryzyko zakażenia koronawirusem możemy zaliczyć także rękawiczki ochronne. Dzięki nim znacząco zmniejszysz swój kontakt z powierzchniami i przedmiotami, na których może znajdować się wirus.  Pamiętaj, że koronawirus potrafi utrzymywać się na powierzchniach miedzianych do 4 godzin, na kartonach do jednej doby, a na powierzchniach z plastiku lub stali nierdzewnej nawet do 72 godzin. Warto jednak pamiętać, że podobnie jak maseczki, tak i rękawiczki, aby były skuteczne, muszą być wykonane z odpowiednich materiałów. Dobrej jakości wytrzymałe materiały to między innymi nitryl, lateks lub winyl.

Preparaty do dezynfekcji rąk

Oprócz rękawiczek do ochrony dłoni przydadzą się także różnego rodzaju żele i płyny do dezynfekcji rąk. Bez problemu znajdziesz je w każdej drogerii lub aptece, a ponadto możesz wybierać spośród preparatów wzbogaconych o miły zapach, tych dla skóry wrażliwej oraz tych odpowiednich dla dzieci. Warto jednak pamiętać, że nawet najlepsze preparaty nie zastąpią regularnego mycia dłoni. Pamiętaj więc starannym myciu rąk po powrocie do domu przez co najmniej 30 sekund.

Zdj. główne: Vera Davidova/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*