Jakie witaminy i minerały są szczególnie potrzebne człowiekowi w okresie przedwiosennym?

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis
Jakie witaminy i minerały są szczególnie potrzebne człowiekowi w okresie przedwiosennym?
SPORT I ZDROWIE

Artykuł sponsorowany

Przesilenie wiosenne może mieć ogromny wpływ na nasze zdrowie oraz samopoczucie. Dowiedz się, jakie witaminy i minerały są szczególnie potrzebne w tym okresie, aby mieć pewność, że będziesz czuć się świetnie!

Po okresie zimowym nasz organizm potrzebuje nieco wsparcia. Dlatego też w czasie przesilenia wiosennego tak duże znaczenie ma odpowiednio dobrana suplementacja. Jakie minerały i witaminy mają tutaj szczególne znaczenie?

Objawy przesilenia wiosennego?

Przesilenie wiosenne ma ogromny wpływ na nasze samopoczucie oraz kondycję. W marcu oraz w kwietniu możemy zauważyć wiele zmian zachodzących w naszym organizmie. Jakie są najczęstsze objawy tego, że dopadło Cię przesilenie wiosenne?

Przede wszystkim senność oraz ciągłe zmęczenie. To właśnie w okresie przesilenia jesteśmy najmniej produktywni. Co więcej, możesz zauważyć także spadek koncentracji. Do innych objawów należą również bóle głowy oraz spadek odporności, którego skutkiem są częstsze infekcje. 

Jak sobie poradzić z tymi nieprzyjemnymi objawami? Poprzez zdrową i zbilansowaną dietę oraz odpowiednio dobraną suplementację!

Witaminy i minerały na wiosnę?

Jaki konkretnie składników odżywczych warto szukać w produktach spożywczych oraz w suplementach? 

Witamina D3

Do najważniejszych witamin na wiosnę należy witamina D3. Przez brak słońca w trakcie jesieni i zimy jej poziom w organizmie może być bardzo niski, dlatego też warto zadbać o dostarczenie sobie “witaminy słońca”. Należy pamiętać, że witamina D3 jest przecież odpowiedzialna za poprawę przyswajalność wapnia i fosforanów w nerkach oraz układzie pokarmowym.

Witamina C

Inną witaminą, która ma ogromne znaczenie podczas przesilenia wiosennego jest witamina C. Kwas askorbinowy okazuje się nieoceniony w walce z atakującymi nas wiosną przeziębieniami. Co więcej, jest to także bardzo mocny przeciwutleniacz.

Witaminy z grupy B

Warto stosować również suplementy z witaminami z grupy B. Mają one doskonały wpływ na układ nerwowy, dzięki czemu załagodzą objawy takie jak poddenerwowanie oraz brak koncentracji. 

Magnez

Z początkiem wiosny warto suplementować także magnez. Jest on bowiem odpowiedzialny za przewodzenie impulsów nerwowych, a także bierze udział w procesach termoregulacji i regulacji ciśnienia tętniczego krwi. Magnez ma także istotne znaczenie w mineralnej gospodarce kości.

Jeśli szukasz odpowiednich minerałów oraz witamin dla siebie, to koniecznie zajrzyj na stronę Vitama Nature.  

Fot.: Aniket Bhattacharya/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*