Najlepsze filmy romantyczne dla kobiet

Potrzebujesz ok. 5 min. aby przeczytać ten wpis
Najlepsze filmy romantyczne dla kobiet
ZAINTERESOWANIA

Filmy romantyczne niezmiennie cieszą się dużą popularnością. Jeśli masz romantyczną, marzycielską naturę, sprawdź, co powinieneś obejrzeć. Komedie romantyczne wspaniale poprawiają humor. Na wspomnianej liście znajdziesz też klasyczne romanse. Zanim włączysz jeden z nich, koniecznie przygotuj pudełko chusteczek higienicznych. Niektóre filmy są prawdziwym wyciskaczem łez!

Casablanca

W przededniu wybuchu II wojny światowej Rick Blaine (Humphrey Bogart) spotyka byłą kochankę Ilsę (Ingrid Bergman), która próbuje uciec z Maroka z mężem. Okazuje się, że płomień uczuć między nimi wcale nie zgasł, ale czy jest szansa, by byli razem? Bez względu na to, co będzie dalej, historia Ricka i Ilsy jest porywająca.

Movieclips Classic Trailers – Casablanca (1942) Official Trailer – Humphrey Bogart, Ingrid Bergman Movie HD

Przed wschodem słońca

Francuska studentka (Julie Delpy) i amerykański wędrowiec (Ethan Hawke) spotykają się w pociągu i spędzają magiczny dzień, spacerując po Wiedniu, dopóki ich obowiązki nie rozproszą wyjątkowej atmosfery. To proste podsumowanie fabuły prawie nie dotyka magii filmu. Aby uzyskać pełny efekt, obejrzyj całą trylogię, przedstawiającą losy Jessego i Celine na przestrzeni lat.

Movieclips Classic Trailers – Before Sunset (2004) Official Trailer

Narodziny gwiazdy

Jeśli szukasz opowieści o ludziach połączonych talentem i rozdartych przez sławę, zwróć uwagę na “Narodziny gwiazdy” z 2018 roku. Doświadczony muzyk Jackson Maine odkrywa – i zakochuje się w artystce Ally, która już prawie porzuciła swoje marzenie, by stać się wielką piosenkarką. To właśnie Jackson namawia  ją do stanięcia w świetle reflektorów. Kariera Ally nabiera rozpędu. Z kolei Jackson toczy nieustającą walkę z własnymi wewnętrznymi demonami.

Warner Bros Polska – Narodziny Gwiazdy

Uwierz w ducha

Film oferuje widzom przejmujący romans, łącząc elementy horroru, komedii i tajemnicy, a wszystko to składa się na jeden z największych hitów w historii kina. Sam Wheat (Patrick Swyaze) jest bankierem, Molly Jensen (Demi Moore) – artystką. Kochają się do szaleństwa. Wkrótce jednak Sam zostaje zamordowany i staje się duchem. Kiedy dowiaduje się, że Molly również może być w niebezpieczeństwie zwraca się natychmiast o pomoc do medium Ody Mea Brown (Whoopi Goldberg), by naprawić sytuację i ochronić ukochaną.

Movieclips Classic Trailers – Ghost

Kształt wody

Jeśli wiesz cokolwiek o Guillermo del Toro, to wiesz, jakie będzie podejście tego fantastycznego reżysera do historii miłosnej. Film opowiada historię Elisy, niemej kobiety, która pracuje jako sprzątaczka w rządowym laboratorium. Zakochuje się w ściśle tajnym dziele laboratorium – istocie wodno-lądowej. Kształt wody jest prawdziwym świadectwem, że miłość przybiera różne formy i rozmiary. 

Century Studios Polska – Kształt wody | Zwiastun

Anna Karenina (2012)

Dramaturg Tom Stoppard adaptuje słynną powieść Lwa Tołstoja, a reżyser Joe Wright nadał fabule nowe wizualne zwroty akcji, które sprawiają, że wydaje się on bardziej produkcją teatralną niż filmem. Historia opowiada o wyższych sferach rosyjskiego społeczeństwa i o tym, jak sprawy sercowe mogą zmienić pozycję społeczną człowieka.

Movieclips Trailers – Anna Karenina Official Trailer

I że Cię nie opuszczę (2012)

Co robisz, gdy miłość Twojego życia całkowicie zapomina, kim jesteś? Ten film jest oparty na niesamowitej, prawdziwej historii pary Kim i Kricketta Carpenter. Po tragicznym wypadku samochodowym Kim traci pamięć, a Krickett szuka sposobu, by znów się w nim zakochała. 

forumfilmpoland – I że cię nie opuszczę

Kiedy Harry poznał Sally

“Kiedy Harry poznał Sally” to film definiujący gatunek, podnoszący poprzeczkę dla wszystkich komedii romantycznych. W 1977 roku absolwenci college’u Harry Burns (Billy Crystal) i Sally Albright (Meg Ryan) jadą samochodem z Chicago do Nowego Jorku. W czasie podróży spierają się o to, czy kobietę i mężczyznę może łączyć tylko przyjaźń. Dziesięć lat później spotykają się ponownie w księgarni i w towarzystwie swoich najbliższych przyjaciół, Jess (Bruno Kirby) i Marie (Carrie Fisher), próbują pozostać przyjaciółmi. Z biegiem czasu zaczyna łączyć ich coś więcej.

Movieclips Classic Trailers – When Harry met Sally…

Notting Hill

Lista filmów romantycznych bez Julii Roberts byłaby niekompletna. William Thacker (Hugh Grant) to londyński właściciel księgarni, w którego skromne życie wkracza słynna amerykańska aktorka Anna Scott (Julia Roberts). Przypadkowe spotkanie przy rozlanym soku pomarańczowym prowadzi do pocałunku, który przekształca się w wyjątkowy romans. Kiedy przeciętny mężczyzna i wspaniała gwiazda filmowa zbliżają się do siebie, próbują pogodzić radykalnie odmienny styl życia w imię miłości.

Movieclips – Notting Hill Official Trailer

Fot. Andrea Piacquadio/Pexels

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*