4 zabawki do zabawy w ogrodzie

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis
4 zabawki do zabawy w ogrodzie
CZTERY KĄTYOGRÓD I BALKON

Artykuł sponsorowany

Zabawa na świeżym powietrzu wpływa pozytywnie na rozwój dziecka, a zwłaszcza na jego zdolności manualne i rozwój emocjonalny. Warto zadbać o to, aby Twoja pociecha mogła miło spędzać czas zarówno w przydomowym ogrodzie, jak i na działce. Przy pomocy namiotu lub domku ogrodowego możesz stworzyć dziecku bezpieczną przestrzeń do zabawy. Przeczytaj, jakie jeszcze sprzęty w ogrodzie skutecznie zajmą jego uwagę. 

1. Trampolina

Trampolina ogrodowa to marzenie większości dzieci, ale może ona sprawić przyjemność również dorosłych. Skakanie to niezły trening fizyczny dla nóg i wspaniała rozrywka, pozbawiona ograniczeń wiekowych. Aby zabawa przebiegała bezpiecznie, należy wybrać trampolinę przeznaczoną do stosowania na zewnątrz. Trampoliny do ogrodu występują w wersji z siatką zabezpieczającą lub bez. Warto pamiętać o tym, że siatka zewnętrzna, rozwinięta po zewnętrznej stronie stelaża, chroni dziecko oraz dorosłego użytkownika przed upadkiem. Przy zakupie trampoliny warto przypilnować, aby łączenia stelaża były solidne i wykonane z wysokiej jakości materiałów. Mata przeznaczona do skakania powinna być wyprodukowana z tworzywa odpornego na korozję oraz przeciążenie materiału, a stelaż – zabezpieczony przy pomocy pianki przed możliwością uderzenia o niego podczas skoków. Również siatka zabezpieczająca musi być odporna na naprężenia podczas przypadkowych upadków z użyciem dużej siły. 

2. Składany namiot ogrodowy 

Dzieci zwykle uwielbiają spędzać czas na zewnątrz – ciężko oderwać je od zabawy i zachęcić, żeby chociaż na chwilę odpoczęły w domu. W pełni lata warto zaopatrzyć się w składany namiot, który zapewni pociechom cień podczas zabaw na świeżym powietrzu i ochroni je przed owadami. We własnym namiocie dzieci mogą przechowywać zabawki oraz swobodnie się bawić. Warto wybrać barwny model, np. w stylu księżycowego pałacu, który posiada stabilny stelaż, dwa okienka z drobnej siateczki oraz wejście odpinane na rzepy. Tkanina składa się z poliestru wodoodpornego, który łatwo utrzymać w czystości. 

3. Łódź zdalnie sterowana 

Podczas zabaw nad basenem w ogrodzie nie może zabraknąć zdalnie sterowanych motorówek. Ta kultowa zabawka zapewnia wiele godzin dobrej rozrywki i zainteresuje nawet te dzieci, które nie potrafią oderwać wzroku od ekranu komputera czy telewizora. Warto wybrać zabawkę, która jest bezpieczna i dostosowana do wieku Twojego malucha. Cała elektronika powinna być bezpiecznie ukryta w kokpicie zabawki i zabezpieczona uszczelkami, aby do wnętrza łodzi nie dostała się woda. Zabawki zdalnie sterowane uczą dzieci cierpliwości, a także wspierają koordynację ruchową i refleks.

4. Mini plac zabaw ze zjeżdżalnią 

Sklep z zabawkami dla dzieci ma w swojej ofercie także kompletne zestawy ogrodowe, obejmujące m.in.: domek ze zjeżdżalnią, drabinki i dziecięcy stolik ogrodowy z krzesłami. Duży przestrzenny domek pozwoli na bezpieczną zabawę na świeżym powietrzu z rodzeństwem, rodzicami czy przyjaciółmi. Będzie stanowił również świetną ozdobę działki lub ogrodu. Warto kupić model wykonany z wysokiej jakości materiałów tak, aby plac zabaw był odporny na uszkodzenia mechaniczne i działanie czynników atmosferycznych.

Zdj. główne: Alexander Dummer/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*