Jakie wybrać łóżko rehabilitacyjne dla chorego?

Potrzebujesz ok. 5 min. aby przeczytać ten wpis
Jakie wybrać łóżko rehabilitacyjne dla chorego?
SPORT I ZDROWIE

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Potrzebujesz łóżka rehabilitacyjnego na określony czas, aż do uzyskania pełnej sprawności przez pacjenta? Zakup to bardzo duży wydatek, na który nie każdy jest w stanie sobie pozwolić. W takiej sytuacji bez wątpienia najlepszym rozwiązaniem byłoby jego wypożyczenie. Prawidłowo dobrane łóżko pomaga w pielęgnacji i procesie rehabilitacji, stąd jego odpowiedni wybór jest tak istotny. W tym artykule dowiesz się jakie udogodnienia i funkcje powinno mieć takie łóżko, aby zapewniać jak największy komfort życia zarówno pacjenta, jak i opiekuna. Zobacz! 

Funkcje łóżka rehabilitacyjnego

Łóżko rehabilitacyjne przede wszystkim ma za zadanie zapewnić pacjentowi wygodę oraz bezpieczeństwo, a osobie opiekującej się ułatwienie obsługi i pielęgnacji pacjenta. Często zdarza się, że w łóżku prowadzona jest rehabilitacja chorego dlatego również pod tym względem powinno być ono dopasowane. Typowe łóżko rehabilitacyjne wyposażone jest minimum w dwie funkcje:

  • Elektrycznie lub hydraulicznie podnoszony zagłówek – niezwykle pomocna funkcja zwłaszcza przy karmieniu, bez konieczności podnoszenia i podciągania pacjenta. Dodatkowo dysponując płynną regulacją w zakresie 0-70 stopni możemy ułatwić rozmowę z innymi domownikami lub podstawowe czynności, takie jak oglądanie telewizji czy czytanie książek.
  • Elektrycznie lub hydraulicznie podnoszona cała konstrukcja łóżka – przede wszystkim pozwala na pielęgnację pacjenta bez potrzeby schylania się. Co więcej, łóżka rehabilitacyjne są skonstruowane w ten sposób by ułatwić z nich wstawanie. Wystarczy usiąść na krawędzi łóżka, a następnie podnosić całe łóżko do góry tak by delikatnie opuściło pacjenta na własne nogi. W ten sposób opiekun nie nadwyręży się, dźwigając chorego.

Udogodnienia łóżka rehabilitacyjnego

Trzy najważniejsze warunki, które musi spełniać łóżko rehabilitacyjne to wygoda, bezpieczeństwo oraz łatwość w obsłudze. Funkcjonalność oraz poprawę jakości życia pacjenta, jak i opiekuna zapewniają łóżka z elektryczną regulacją oparcia pleców. Jest to szczególnie ważne, ponieważ chory może być ułożony w dowolnej pozycji, która będzie dla niego najwygodniejsza w danej chwili.

Dodatkową funkcją, w którą mogą być wyposażone łóżka medyczne jest podnoszenie leża pod nogami pacjenta, co pozwala na odciążenie kończyn dolnych. Drugą ważną zaletą w przypadku posiadania takiej funkcji jest to, że gdy podnosimy zagłówek np. do karmienia to podniesione leże pod nogami powoduje, że ciało nie będzie się przemieszczać, co daje dużo większą stabilność w trakcie jedzenia. Co więcej regulacja wysokości leża ułatwia pacjentowi układanie się i wstawanie z łóżka.

Każde łóżko rehabilitacyjne elektryczne powinno być  wyposażone w specjalne barierki boczne zapobiegające zsunięciu się i upadkowi pacjenta. Dzięki nim nie musimy się martwić, że pozostawiona na chwilę osoba spadnie i zrobi sobie krzywdę. Bez problemu będą one odpowiednią ochroną podczas naszej nieobecności. Dodatkowym wyposażeniem, które wpływa na komfort pacjenta są podnośniki. Umożliwiają one w łatwy sposób uniesienie nóg i rąk w konkretnej pozycji. 

Są też łóżka ortopedyczne, które umożliwiają przesuwanie ich we wszystkich kierunkach, a poza tym wyposażone są w funkcje blokowania. W związku z tym można łatwo przemieścić łóżko w inne miejsce.

Łóżko Burmeier Dali

Łóżko rehabilitacyjne Burmeier Dali to jedyne dostępne na rynku łóżko, które posiada sterowanie bezprzewodowym pilotem, a nawet smartfonem. Regulowane łóżko zapewnia maksymalny komfort zarówno dla użytkownika, jak i osoby sprawującej opiekę. Element obsługowy mają oni zawsze pod ręką tam, gdzie jest potrzebny. Dużą ochronę dają przede wszystkim zabezpieczenie boczne. Są one tak stabilnie zamocowane, że nawet niespokojni podopieczni są stale dobrze zabezpieczeni i nie są w stanie usunąć zabezpieczenia bocznego. Dodatkowo, dzięki opcji pozycji z opuszczonymi stopami, dostępna jest zdrowa pozycja siedząca do jedzenia lub oglądania telewizji. 

 Łatwa obsługa, większa wygoda i indywidualna ochrona pacjentów to główne cechy, które wyróżniają łóżko Dali. Idealnie sprawdzi się nie tylko w sprawowaniu opieki domowej, ale również w specjalistycznych placówkach. Nie bez powodu jest najczęściej sprzedawanym łóżkiem rehabilitacyjnym. Jego wytrzymałość, innowacyjność i najwyższej jakości materiały nie mają sobie równych. Warto zaznaczyć, że takie łóżko znacznie wspiera proces rehabilitacji i pielęgnację pacjenta. Jedynym minusem może być jego cena, jednak mamy dla Ciebie świetną wiadomość. Wypożyczalnia Amed24 w swojej ofercie ma również łóżko Burmeier Dali, które może być u Ciebie nawet na drugi dzień. 

Nie przepłacaj – wypożycz

Łóżka rehabilitacyjne to bardzo drogi sprzęt, na który nie każdego stać. Kwota wypożyczenia jest nieporównywalnie niższa niż całkowity zakup. Dzięki wypożyczalni Amed24 pomożesz swoim bliskim bez ponoszenia większych kosztów. Wypożyczalnia oferuje najwyższej klasy modele od czołowych producentów sprzętu rehabilitacyjnego. Wszystkie łóżka rehabilitacyjne są dostępne w opcji z dostawą na terenie Warszawy i okolic. Co więcej, wynajem łóżek obejmuje również wniesienie i złożenie, a w zestawie dołączony jest materac antyodleżynowy. Sprawdź ofertę wypożyczalni Amed24 i wybierz sprzęt rehabilitacyjny dopasowany do Twoich wymagań oraz potrzeb.

Zdjęcie: wypożyczalnia Amed24

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*