Siostry Williams – ciekawostki z życia sławnych tenisistek!

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis
Siostry Williams – ciekawostki z życia sławnych tenisistek!
KOBIETY Z PASJĄ

Venus i Serena Williams to jedne z najlepszych tenisistek w historii. Wielokrotnie zajmowały pierwsze miejsca w rankingu WTA, mogą pochwalić się wieloma medalami olimpijskimi, a ich wygrane w turniejach trudno zliczyć. Poznaj ciekawe fakty z życia słynnych sióstr Williams.

Starsza o rok Venus Ebony Starr urodziła się 17 czerwca 1980 roku w Lynwood (USA), zaś jej młodsza siostra, Serena Jameka przyszła na świat 26 września 1981 roku w Saginaw (USA). Obie zaczęły grać w tenisa w tym samym czasie, Venus w wieku 5 lat, Serena – 4. Ich rodzice  marzyli o karierze sportowej córek w tenisie. Aby dziewczynki mogły trenować pod okiem najlepszych trenerów, Williamsowie przeprowadzali się niejednokrotnie.

Michael Jordan w spódnicy

Pierwszym trenerem słynnych tenisistek był ich ojciec – Richard Williams, który zaszczepił w nich miłość do tej dyscypliny. Następnie, po przeprowadzce całej rodziny na Florydę, dziewczynki dołączyły do Akademii tenisa i zaczęły trenować pod okiem Ricka Macii, który dostrzegł w nich ogromny potencjał. Podobno miał powiedzieć o dziewczynkach, że będą to damskie wersje Michaela Jordana – jak widać, nie pomylił się. Serena i Venus uznawane są za jedne z najlepszych tenisistek w historii tego sportu.

Dieta roślinna

Zarówno Venus, jak i Serena są wegankami. Jako pierwsza na dietę wegańską przeszła Serena, polecając ją potem Venus. To właśnie Venus dużo mówi w mediach o zaletach tej diety, zachwalając to, jak pozytywnie wpłynęła na jej zdrowie, kondycję oraz skórę. Podobno Venus przeszła na dietę wegańską również w celu zminimalizowania stanów zapalnych powodowanych przez zespół Sjogrena – chorobę, którą zdiagnozowano u niej w 2011 roku.

Zarobki sióstr Williams

Pewnie nie jedną osobę interesuje, ile najlepsze tenisistki na świecie zgromadziły na koncie. Otóż Serena, zdobywając łącznie 94 518 971 dolarów amerykańskich jako nagrody pieniężne z turniejów WTA, stała się najlepiej zarabiającą tenisistką w historii. Gdyby jej nagrody rozdzielić na każdy rok kariery, oznaczałoby to, że rocznie zarabiała ponad 8 milionów dolarów. 

Co więcej, Serena jest czwartym najlepiej zarabiającym tenisistą na świecie wśród kobiet i mężczyzn. Wyprzedzają ją tylko Ion Tiriac, Roger Federer i Novak Djokovic. Venus z kolei podczas swojej kariery zgromadziła na koncie 42 173 992 dolary amerykańskie, co czyni ją drugą najlepiej zarabiającą tenisistką na świecie.

Życie poza kortem

Venus Williams kształciła się w projektowaniu ubioru, otrzymując dyplom w 2007 r. W 2011 r. rozpoczęła studia biznesowe, z których uzyskała tytuł licencjata w 2015 roku. Posiada własną firmę Starr Interiors, zajmującą się projektowaniem wnętrz. Stworzyła też własną kolekcję ubrań, sygnowanych marką EleVen, które nie raz osobiście prezentowała na kortach.
Serena studiowała projektowanie ubioru w tej samej szkole, co Venus, The Art Institute of Fort Lauderdale we Florydzie. Otworzyła własną marką modową S by Serena i stworzyła firmę inwestycyjną, podejmując się licznych mniejszych inwestycji. Zaprojektowała kolekcję ubrań „Aneres” dla Nike i jest ambasadorką dobrej woli UNICEF.

Zdj. główne: Prashant Gurung/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*