Jak urządzić kobiecą sypialnię?

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis
Jak urządzić kobiecą sypialnię?
CZTERY KĄTYDEKORACJE

Artykuł sponsorowany

Nieważne, czy urządzasz swój kobiecy kącik we wspólnej sypialni, czy masz do dyspozycji całe pomieszczenie – postaw na kobiece dodatki. Podpowiadamy, jakie dekoracje warto wybrać.

Co na ścianę do kobiecej sypialni?

Wiele z nas zastanawia się jak urządzić kobiecy kącik w sypialni. Wydaje się to szczególnie problematyczne, gdy do dyspozycji mamy niewiele miejsca. Warto wówczas zadbać o kobiece dodatki już na etapie wykańczania pomieszczenia. Tapety rustykalne, położone na ścianach w Twojej części sypialni, nadadzą jej przytulnego charakteru. Takie kobiece dodatki potrafią zdziałać cuda! Tapeta w stylu rustykalnym jest utrzymana zazwyczaj w jasnej kolorystyce, a jej wzór nawiązuje do motywów występujących niegdyś w wiejskich posiadłościach. Znajdziemy zatem ornamenty liści, piękne wzory kwiatowe, pióra, imitację drewna i cegły. Tapety rustykalne to doskonały wybór, jeśli zależy Ci na ociepleniu kobiecego kącika w sypialni.

Plakat do nowoczesnej kobiecej sypialni

Styl rustykalny nie leży w Twoim guście? Kobieca sypialnia może być urządzona w każdym stylu. Warto jednak zadbać, by styl sypialni odpowiadał Tobie. Sypialnia może być urządzona w dowolnym nurcie i doskonale współgrać z kobiecym kącikiem. 

Cenisz sobie styl nowoczesny i chciałabyś urządzić tak również sypialnię? Nic nie stoi na przeszkodzie. Nie musisz kłaść tapety w kwiaty, by nadać jej kobiecego charakteru. Doskonałym pomysłem będzie ozdobienie ścian grafikami. Dobrze dobrane motywy grafik, idealnie wpiszą się w charakter sypialni. Często używanym motywem na plakatach graficznych jest ludzkie ciało. Nie ma chyba bardziej odpowiedniego motywu do sypialni. Wybór jest ogromny, można wybrać subtelne grafiki lub bardziej odważne akty.

Plakaty, szczególnie te minimalistyczne, warto oprawić w ramy. Odpowiednio dopasowane będą dobrze uzupełniać dekorację. 

Zastanawiasz się, gdzie znaleźć grafiki najwyższej jakości? Zajrzyj na https://www.bimago.pl/plakaty/grafiki.html i daj się oczarować tym projektom.

Obrazy akustyczne – chroń sypialnię przed hałasem z zewnątrz

Aranżacja sypialni to jedno z trudniejszych zadań podczas urządzania domu. Wiele z nas zapomina o tym, by utrzymać w sypialni wystrój, który sprzyja wypoczynkowi. Mocne kolory, zbyt jasne oświetlenie, hałas – wszystkie te czynniki utrudniają relaks i zasypianie. O ile kolory czy oświetlenie stosunkowo łatwo zmienić, o tyle wydaje się, że na hałas dobiegający z zewnątrz nie mamy wpływu. Jednak zaskoczymy Cię – można go skutecznie ograniczyć. Potrzebujesz okien dobrej jakości i… obrazu akustycznego. To rozwiązanie nieco zaskakujące, ale bardzo skuteczne!

Obrazy akustyczne posiadają specjalną piankę, która pochłania dźwięki, a mimo to wizualnie nie różnią się od standardowych obrazów i nie tracą walorów dekoracyjnych. Warto oczywiście zadbać o to, by obraz był spójny z wystrojem sypialni. Jeśli szukamy obrazu odpowiedniego do kobiecej sypialni, to mamy na szczęście szeroki wybór motywów obrazów akustycznych. Warto wybierać spośród wzorów o stonowanej kolorystyce. Postawisz na obrazy akustyczne w stylu rustykalnym czy w stylu skandynawskim lub nowoczesnym? Wybór należy do Ciebie. Warto jednak zadbać o spójność, dopasować styl obrazu do wystroju całej sypialni. Zobacz najpiękniejsze obrazy akustyczne i znajdź odpowiedni dla siebie.

Fot.: Spacejoy/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*