Karma dla psa bazująca na białku

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis
Karma dla psa bazująca na białku
CZTERY KĄTYZWIERZĘTA

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Monobiałkowa karma dla psa zaczyna cieszyć się ogromną popularnością. Dlaczego? Czym jest taki produkt? Warto odpowiedzieć na te pytania, ponieważ wiele osób nie zdaje sobie sprawy z tego, że ich czworonożny ulubieniec powinien spożywać tylko takie posiłki. Dobór odpowiedniej diety dla psa nie jest łatwy. Należy podchodzić do tego z ostrożnością, jeżeli ktoś chce być pewny tego, że jego ulubieniec nie będzie miał żadnych problemów żołądkowych.

Monobiałkowa karma dla psa – co to jest?

Mówi się na nie monobiałkowe, ale często można spotkać się także z nazwą monoproteinowe lub jedno proteinowe. Ich główną cechą jest to, że posiadają w sobie tylko jedno źródło białka. Tego typu produkty są coraz powszechniej stosowane, dlatego też nie ma problemu z ich otrzymaniem. Wystarczy wejść chociażby na https://lugers.pl/pol_m_Pies_Karma-dla-psa_Karma-monobialkowa-dla-psa-470.html, aby przekonać się, że taka karma dostępna jest z możliwą dostawą do domu, czy też do innego, wskazanego miejsca.

Monobiałkowa karma dla psa polecana jest dla zwierząt, jakie na co dzień zmagają się z nietolerancją pokarmową. Ta, takich zwierząt również nie brakuje. Warto więc zadbać o to, aby takie pożywienie znalazło się w domach, jakie na pewno nie będzie wywoływało u zwierzęcia żadnego uczulenia. W karmie tego rodzaju nie spotyka się na ogół takich składników, jak kurczak, czy też zboże. Są to bowiem dwa popularne składniki, jakie zalicza się do wysoce alergicznych. Nie oznacza to jednak faktu, że pies przestanie jeść mięso. W monobiałkowej karmie dla psa znaleźć można za to jagnięcinę, czy też wieprzowinę, mięso z kaczki lub dzika, a także ryby. 

Dla kogo jest monoproteinowa karma dla psa?

Warto zatrzymać się nad tym tematem nieco dłużej, aby wiedzieć, czy trzeba będzie wyposażyć się w monobiałkową karmę dla psa. Otóż na liście takich zwierząt, oprócz alergii pokarmowej, powinny znaleźć się również:

  • psy, jakie mają wrażliwy układ trawienny – nie jest to wcale powiązane z alergią pokarmową. Podobnie jak człowiek, tak również pies może mieć bardzo delikatny żołądek i nie tolerować pewnych składników pokarmowych.
  • psy wybredne – no cóż, nawet psy mają do tego prawo. Dlatego może warto podsunąć mu taki produkt. Wielu właścicieli wybrednych zwierzaków przekonało się, że monobiałkowa karma dla psa jest doskonałym rozwiązaniem.
  • sytuacje, kiedy ktoś dąży do urozmaicenia diety – tym bardziej, że do wyboru są różnorodne smaki. Spożywanie takiej karmy od czasu do czasu, na pewno wyjdzie psu na zdrowie.

Fot.: Ayla Verschueren/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*