Szelki guard dla psa – czym się charakteryzują?

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis
Szelki guard dla psa – czym się charakteryzują?
CZTERY KĄTYZWIERZĘTA

Artykuł sponsorowany

Wspólne spędzanie każdej wolnej chwili ze swoim ukochanym psiakiem na spacerze to dla niego aktywność, na którą czeka całymi dniami i zarazem przyjemność zarówno dla niego, jak i dla opiekuna. Dla czworonogów nawet chwilka na świeżym powietrzu wraz ze swoim właścicielem oznacza znakomity początek dnia. Niestety wraz z każdą minutą podczas przebywania na zewnątrz rośnie także liczba niebezpieczeństw, przez które piękny w założeniu spacer może okazać się kłopotliwym poszukiwaniem pupila po jego wyswobodzeniu się z szelek. Specjalnie w celu uniknięcia tego problemu powstały szelki typu guard, które cechują się bardzo wysokim stopniem ochrony zwierzaka. Poznaj ich zalety już dziś!

Szelki – najważniejszy element spaceru z psiakiem

Szelki to w zasadzie najważniejszy element podczas spaceru z każdym psiakiem, który w rękach odpowiedzialnych właścicieli zwierząt uchodzi za znacznie lepszą alternatywę do tradycyjnych obroży. Są od niej przede wszystkim znacznie wygodniejsze, za sprawą trzymania psiaka za jego tułów, nie zaś za szyję, dzięki czemu nie naraża jej na kontuzję.

Szelki co prawda mogą nieco przedłużać czas przygotowywania psiaka do wyjścia na zewnątrz, lecz w zamian zapewnią większe bezpieczeństwo w trakcie chodzenia po miejskich czy wiejskich uliczkach i parkach. Niestety nie zawsze jest tak kolorowo. Część szelek, szczególnie tych słabo dopasowanych do psiej sylwetki, nie uchodzi za zbyt bezpieczne, gdyż każdy czworonóg może się z nich wyswobodzić.

Szelki typu guard – czym się wyróżniają?

Szelki typu guard różnią się od standardowych modeli właśnie zwiększonym bezpieczeństwem, które wynika z niezwykle dopracowanego projektu, który w zasadzie całkowicie uniemożliwia samodzielne wyswobodzenie się psa z doskonale dopasowanych modeli. Co ciekawe, fakt ten nie wynika z ich bardzo precyzyjnego dopasowania oraz krępowania psich ruchów, lecz ze względu na precyzyjnie przemyślany projekt, który ma na uwadze dobro psiaka oraz jego wygodę.

Z tego powodu szelki tego typu mają bardzo szeroki zakres regulacji oraz grube, mocne szwy i materiały zastosowane do ich produkcji. Dzięki temu bez większego problemu wytrzymają nawet mocne szarpanie psa oraz wielogodzinne spacery po trudnych terenach. Modele godne zaufania oraz polecenia znajdziesz na stronie https://johndog.pl/kategoria-produktu/pies/akcesoria-dla-psa/szelki-dla-psa/szelki-typu-guard-dla-psa/

Co więcej, dobre szelki guard są także wykonane z materiału przyjemnego w dotyku, który nie wywołuje podrażnień na skórze psiaka i nie wyrywa sierści, dzięki czemu nie powoduje dyskomfortu.

Czy szelki typu guard mogą być stylowe?

Zdecydowanie tak! Czasy, kiedy szelki guard miały po prostu chronić psiaka za wszelką cenę, minęły bezpowrotnie – teraz akcesoria te mogą także pięknie wyglądać i podkreślać zwracanie uwagi na detale przez właściciela. Akcesoria te mogą mieć kolor czarny, szary lub biały – czyli odcienie bardzo klasyczne i pasujące do wszystkiego, jak i czerwony, zielony czy kobaltowy, które z kolei rzucają się w oczy.

Tak czy inaczej, szelki guard nie mają żadnych wad w stosunku do modeli standardowych. Mają jednak jedną, niezwykle istotną zaletę w stosunku do tych spotykanych najczęściej – są od nich znacznie bezpieczniejsze.

Fot.: Taylor Heery/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*