Organizacja wesela — samodzielnie czy z firmą?

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis
Organizacja wesela — samodzielnie czy z firmą?
RODZINAUROCZYSTOŚCI

Artykuł sponsorowany

Wesele to najważniejszy dzień w życiu. Wszystko w nim musi być dopięte na ostatni guzik. Zobacz, czy lepiej zająć się jego organizacją samodzielnie, czy zatrudnić firmę. 

Współpraca z firmą

Kilka korzyści zwiąże się z zatrudnieniem planera lub planerki ślubnej. Pierwszym aspektem jest fakt, że zyskasz dostęp do wiedzy osoby, która już ma nie jeden ślub za sobą. Co z tym idzie, podpowie ci, czy twoje plany na wesele mogą sprawdzić się w rzeczywistości. Ponadto firma podsunąć może rozwiązania, na które byś nie wpadł, a które przypadną do twojego gustu. 

Współpracując z organizerem, nie będziesz musiała się już martwić, że czegoś zapomniałaś. Na jego głowie zostaje cała logistyka oraz atrakcje, co skutkuje również tym, że zyskujesz więcej czasu dla siebie. Dodatkowo z wedding planerem możesz liczyć na dobre ceny, to znaczy na rabaty lub negocjacje cen. 

Niemniej jednak współpraca z firmą, która zaplanuje twoje wesele to również koszta, które musisz wziąć pod uwagę. Za nią będzie stał profesjonalizm, doświadczenie oraz oszczędność czasu, jednak to do ciebie należy decyzja, czy zdecydujesz się na taką współpracę.

Samodzielna organizacja wesela

Jeśli zaczniesz planować swój ślub i wesele z odpowiednim wyprzedzeniem, jesteś w stanie przygotować go bez zewnętrznej pomocy. Chcąc przyjęcie na zewnątrz, musisz zacząć od znalezienia lokalu, który oferuje taką usługę. Alternatywą dla tego będzie przygotowywanie posiłków poza restauracją. Przyda się wtedy odpowiedni sprzęt gastronomiczny jak spodnie kucharskie, czy narzędzia, ale także sprawdzony kucharz i kelnerzy. Cała załoga musi mieć gdzie pracować, więc musisz zapewnić dobre warunki do pracy, które spełnią wymogi sanepidu. 

Kolejnym krokiem powinno być zorganizowanie miejsca dla gości. Namiot zaoferować może wynajęty przez ciebie lokal, a jeśli nie ma on takiej możliwości, musisz złożyć samodzielną rezerwację w zewnętrznej firmie. Nie możesz zapomnieć także o dekoracjach. Przemyśl dodatki, które podkreślą charakter całej imprezy. Jeśli szykujesz prezenty dla swoich gości, zakapuj je w opakowania biodegradowalne, dzięki którym zadbasz również o ekologię. 

Jedną z najważniejszych kwestii jest muzyka. Kolejną sprawą, którą musisz dopisać do listy zadań, jest wynajęcie orkiestry lub DJ’a. Do uwiecznienia całej ceremonii przyda ci się profesjonalny fotograf, którym jest na przykład zatrzymacchwile.com. Dzięki niemu z przyjemnością wrócisz do dnia ślubu na fotografiach.

Samodzielne organizowanie wesele wymaga od ciebie większego zaangażowania, jednak nie jest niemożliwe. Najważniejsze, aby zająć się nim odpowiednio wcześniej. 

Zdjęcie główne: pexels.com/Dimitri Kuliuk

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*