RELACJERODZINA

Jakie atrakcje przygotować na urodziny dziecka?

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Urządzenie domowego kinder party to wspaniały sposób na celebrację urodzin Twojego dziecka. Zorganizowanie takiego przyjęcia nie jest proste, ale po zastosowaniu naszych porad solenizant i wszyscy goście będą z niego zadowoleni. 

Motyw przewodni przyjęcia i dekoracje

Przy organizacji imprezy urodzinowej bardzo pomocne jest ustalenie motywu przewodniego przyjęcia. Dzięki temu możesz zaproponować na zaproszeniach, żeby dzieci przyszły przebrane za ulubioną postać z bajki lub gry, a także przygotować pasujące kolorystycznie dekoracje. Warto przyozdobić dom i ogród barwnymi balonami, wstążkami oraz kupić papierowe talerzyki i kubki z ulubionym motywem Twojej pociechy. 

Dziecięce studio makijażu 

Warto przygotować różne atrakcje, aby dzieci nie nudziły się na przyjęciu i każde z nich mogło znaleźć rozrywkę dla siebie. Pamiętaj, aby zawsze dostosować zabawę do wieku i umiejętności dzieci. W przypadku dziewczynek świetnie sprawdzą się warsztaty malowania twarzy, do którego będą potrzebne kosmetyki do makijażu dla dzieci. Farbki do malowania skóry, sztuczne tatuaże czy błyszczyk z hipoalergicznymi formułami i naturalnym składem z pewnością zrobią furorę wśród dzieci i pozwolą im się kreatywnie wykazać.

Bezpieczny dla delikatnej skóry zestaw kosmetyków dla dziewczynki może być dobrym sposobem, żeby nauczyć dziecko zdrowego podejścia do makijażu i zyskać pewność, że nie będzie chciało podbierać kosmetyków dorosłym. Twoja córka może wykorzystać kosmetyki do makijażu dla dzieci, aby urządzić z koleżankami domowe SPA, co gwarantuje dobrą zabawę. 

Kalambury

Kalambury mogą być pokazywane, rysowane lub mówione. Zabawa w zgadywanie haseł to dobry sposób na poszerzanie słownictwa dziecka, a także rozwijanie jego kreatywności oraz spontaniczności. Jeśli nie posiadasz kalambur w postaci gry planszowej, możesz samodzielnie wydrukować hasła do losowania albo skorzystać z aplikacji na telefon lub Internetowych generatorów haseł do gry. 

Zabawy kreatywne 

Na przyjęciu z pewnością znajdą się dzieci z zacięciem artystycznym. Przygotuj stanowisko z kredkami, modeliną lub masą solną i zachęć gości do kreatywnej ekspresji. Konkurs na najlepszą figurkę z plasteliny czy rysunek może zmotywować je do pracy i zapewnić Ci chwilę wytchnienia. 

Karaoke 

Nie potrzebujesz profesjonalnego mikrofonu ani gry na komputer, żeby zorganizować karaoke. Wystarczy laptop z dostępem do Internetu i playlista z ulubionymi przebojami dzieci. Zgromadź na niej piosenki z bajek, które wszyscy znają i przygotuj prowizoryczny mikrofon. Karaoke to dobre ćwiczenie na przełamywanie nieśmiałości – wspólne śpiewanie może zintegrować maluchy i przynieść im wiele radości. 

Zabawy taneczne

Wszelkie zabawy ruchowe pozwolą rozładować nadmiar energii i będą źródłem endorfin. Możesz puścić z Internetu filmik z gry Just Dance i zachęcić dzieci do odtwarzania tanecznej choreografii.  

Gry planszowe dla najmłodszych

Klasyczne gry planszowe, takie jak grzybobranie, warcaby czy 5 sekund są dobrym treningiem spostrzegawczości, strategicznego myślenia oraz kształtują wyobraźnię. Dzieci zaangażowane w rozgrywkę mogą spędzić miło czas. Czuwaj przy nich podczas gry, aby mieć pewność, że nikt nie oszukuje i wszyscy znają zasady. 

Zabawa w szukanie ukrytego skarbu

Dodatkową atrakcją dla dzieci może być szukanie ukrytych zabawek albo słodyczy. Zabawa tego typu najlepiej sprawdzi się w ogrodzie. Możesz przygotować mapy z podpowiedziami, gdzie leży skarb albo wskazywać drogę przy użyciu gry “ciepło-zimno”.

Zdj. główne: S O C I A L . C U T/unsplash.com

Marta Marek

Absolwentka filologii szwedzkiej, obecnie magistrantka sztuki pisania. W wolnym czasie czyta, uczy się języków obcych i doskonali swój warsztat pisarski.
Marta Marek

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *