Całoroczny basen ogrodowy vs składany – który wybrać?

Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis
Całoroczny basen ogrodowy vs składany – który wybrać?
CZTERY KĄTYOGRÓD I BALKON

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Dom z basenem – brzmi jak marzenie, na które mało kto może sobie pozwolić? Niekoniecznie! Także właściciel choćby niewielkiego ogródka może zainwestować w przydomowy basen ogrodowy. Nie sprawdzi się on co prawda na trening pływacki, ale będzie odpowiedni jako miejsce do wypoczynku podczas upalnego dnia. Wybór modeli jest tu naprawdę ogromny – okrągłe, prostokątne, płytsze lub głębsze, rozporowe lub stelażowe. Część z nich może być składana, inne modele umieszcza się w ogrodzie na stałe. Warto zatem na początek stwierdzić, jaki basen ogrodowy wybrać – całoroczny czy składany? Podpowiadamy!

Basen ogrodowy – czy warto? Zdecydowanie!

Nawet niewielki ogródek to doskonała przestrzeń do odpoczynku. Wystarczy odrobina zieleni i wygodny leżak, by znaleźć wytchnienie podczas upalnego lata. Własny basen ogrodowy – nawet niewielki – zdecydowanie uprzyjemni ten czas. Baseny przydomowe  już dawno przestały być wyłącznie propozycją dla najmłodszych. Obecnie na rynku znaleźć można wiele modeli, w których ochłody zażywać mogą nie tylko dzieci, ale również dorośli. 

Basen ogrodowy to opcja dla osób, które poszukują orzeźwienia w upalne, letnie dni. Są świetnym wyborem dla każdego, kto ceni sobie wypoczynek i relaks w ogrodzie. Sprawdzi się także dla wielbicieli imprez – nie ma to jak wspólne sączenie kolorowych drinków w basenie z przyjaciółmi. Basen przydomowy to doskonała inwestycja.  Zarówno modele całoroczne, jak i składane mają swoje zalety i wady.

Ogrodowy basen całoroczny: stabilna konstrukcja, która przetrwa zimę

Baseny ogrodowe całoroczne mają dodatkowe wzmocnienia, dzięki którym cała konstrukcja jest odporniejsza na wszelkie warunki atmosferyczne, w tym również na silny wiatr czy intensywne opady deszczu oraz śniegu. Po zakończeniu sezonu wystarczy spuścić z basenu część wody oraz nałożyć na niego specjalną pokrywę. Tak zabezpieczony basen spokojnie „przezimuje” oraz nie będzie wymagał zbyt wielu prac przy rozpoczęciu kolejnego letniego sezonu. Jakie są minusy tego rozwiązania? Basen ogrodowy całoroczny jest masywniejszy i cięższy. Trudniej go zatem przestawiać. Jest również nieco droższy od modeli składanych po zakończeniu sezonu. Posiadacze niewielkich ogródków mogą też nie być zachwyceni, gdy okaże się, że niemal cała powierzchnia ich przestrzeni do rekreacji będzie przez niego zajęta.

Ogrodowy basen składany: prosty sposób na ochłodę w upalne dni

Jeśli chodzi o baseny składane, wybór jest bardzo duży. Zalicza się do nich zarówno mniejsze baseniki dla dzieci, jak i baseny rozporowe czy modele ze stelażem. Wszystkie łączy jednak stosunkowo prosty montaż i demontaż. Po zakończeniu użytkowania można złożyć zbiornik i przechowywać go w piwnicy lub w składziku. To propozycja nie tylko dla właścicieli niewielkiej przestrzeni. Jest to opcja również dla osób, które chcą rozstawić basen na działce, w ogródku domu letniskowego czy na campingu – wszędzie tam, gdzie rozwiązania całoroczne nie będą zdawały egzaminu. Przy zakupie warto zwrócić uwagę na jakość i wybrać model wykonany z najlepszych materiałów – dzięki temu basen ogrodowy przetrwa wielokrotne rozkładanie i składanie. Wśród wad wymienić można konieczność opróżniania, czyszczenia i odpowiedniego składania konstrukcji. Trzeba też znaleźć miejsce do przechowywania sporego pakunku.

Basen ogrodowy całoroczny czy składany?

Zarówno całoroczne, jak i składane baseny ogrodowe zapewniają dużo rozrywki oraz wytchnienia podczas upalnych dni. W zależności od indywidualnych potrzeb można wybrać model, którego nie trzeba składać po zakończeniu sezonu lub kompaktowy basen składany. Ta druga opcja jest idealna nie tylko do przydomowego ogródka, ale również na działkę czy do domku letniskowego. Warto samemu zdecydować, która opcja będzie najlepsza.

Fot.: materiał prasowy Klienta.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*