Najlepsze domowe sposoby na cellulit

Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis
Najlepsze domowe sposoby na cellulit
MODA I URODAPIELĘGNACJA

Cellulit to defekt urody, który dotyczy dużej części kobiet, zarówno tych szczupłych jak i o krąglejszych kształtach. Poniżej przedstawiamy najskuteczniejsze metody na walkę z pomarańczową skórką.

Zbilansuj swoją dietę

Pierwszym krokiem, który zalecany jest przy leczeniu problemów skórnych, a do takich należy również cellulit, jest przejście na zdrowsze odżywianie. 

Pamiętajmy o prostej zasadzie: co wewnątrz, to na zewnątrz. Nasz zewnętrzny wygląd często jest po prostu gorączkowym wołaniem naszego spragnionego witamin organizmu o to, aby z większą uwagą zadbać o jakość pożywienia, które ląduje na naszym talerzu.

Ważne jest, aby wprowadzić zdrowe i zbilansowane odżywianie – ogranicz sól, cukier spożywczy i przetworzone produkty, które sprzyjają zatrzymywaniu wody. Szczególnie istotne jest też włączenie do diety produktów należących do grupy diuretyków, czyli eliminujących nadmiar wody. Do najpopularniejszych należą: 

  • cykoria, 
  • zielona herbata,
  • papryka,
  • por,
  • seler,
  • cebula,
  • kapusta.


Zwróć uwagę na jedzenie żywności bogatej we flawonoidy. Badania wykazały, że najwięcej tych związków zawierają owoce cytrusowe, winogrona i jagody, ale także herbata oraz czerwone wino. Flawonoidy pomagają zmniejszyć prawdopodobieństwo pojawienia się cellulitu. Związki te możesz też suplementować w postaci sztucznie wyizolowanej kwercetyny, która wspomoże Cię w czasie zmniejszonej dostępności świeżych owoców i warzyw.


Dobrym pomysłem na szybkie dostarczenie sobie dużej dawki witamin jest nawyk codziennego picia soków warzywno-owocowych. Jest to świetny sposób, który nie tylko zauważalnie poprawi wygląd Twojej skóry, ale przy okazji wyreguluje również funkcjonowanie całego organizmu, wpływając na układ odpornościowy i hormonalny. Zyskasz piękną cerę i dobre samopoczucie w jednym!

Wielką moc ma napój skomponowany z czosnku, marchwi, kurkumy i ogórka, który opcjonalnie możesz zamienić na inne zielone warzywo, na przykład łodygi selera.
Pamiętaj, aby dobrze nawadniać organizm – praktyka ta pomoże zwiększyć elastyczność i ogólne ujędrnienie ciała.

Fot. Daria Shevtsova/Pexels

Wprowadź więcej ruchu

Pokochaj codzienną aktywność fizyczną, a Twoje ciało odpłaci Ci z nawiązką. Sport pełni ważną rolę przy walce z cellulitem, ponieważ stymuluje krążenie krwi, hamuje odkładanie się tłuszczu i wpływa ujędrniająco na skórę. Szczególnie efektywne będzie uprawianie sportów wytrzymałościowych, najlepsze z nich to szybki marsz, bieganie i pływanie, skakanie na skakance albo regularne wycieczki rowerowe.

Gdy bliżej Ci bardziej do sportów stacjonarnych, postaw na ćwiczenia w domu albo na siłowni. Treningi z wykorzystaniem naturalnego ciężaru ciała samoistnie wygenerują wibracje mięśni, które zredukują problematyczny cellulit. Na początek spróbuj wprowadzić trzy poniższe ćwiczenia, aby pobudzić ciało do pracy. 

Zrób wykrok z wysuniętym do przodu kolanem, a następnie pogłęb pozycję uginając kolana i napinając mięśnie. Pamiętaj o tym, aby utrzymywać cały czas proste plecy. Następnie cofnij się do pozycji wyjściowej i powtórz ćwiczenie na drugą nogę.

Ćwiczenie drugie: wysuń jedną stopę do przodu, a drugą mocno wyciągnij do tyłu. Ugnij kolana i zejdź z biodrami tak nisko, aby osiągnąć kąt 90 stopni. 

Ćwiczenie trzecie: Ugnij kolana do przysiadu, rozkładając jednocześnie ręce i nogi na tę samą szerokość. Przenieś następnie cały ciężar na pięty. Utrzymuj proste plecy. Taki trening korzystnie wpłynie na wygląd skóry na Twoich udach i pośladkach.

Wypróbuj proste zabiegi i domowe triki

Świetnym sposobem pomagającym zredukować skórkę pomarańczową są masaże ujędrniające. Na Twoją skórę korzystnie wpłyną gruboziarniste peelingi, a następnie masaż ciała z serum opartym mieszance kofeiny i guarany. Są to substancje aktywnie spalające zastany tłuszcz i ograniczające gromadzenie się nowego.

Wypróbuj również masaż z dodatkiem olejku cytrynowego. Skutecznie obniża poziom lipidów, co sprzyja efektywnemu spalaniu tłuszczu i w konsekwencji wygładzaniu się skóry.

Innym niezawodnym sposobem na uciążliwą walkę z cellulitem są przyssawki – lecznicze narzędzia używane od wieków i powszechnie znane w tradycyjnej medycynie wschodniej. Pobudzą krążenie płynów w organizmie i rozbiją problematyczne komórki lipidowe. Zazwyczaj likwidują problem w ciągu kilku tygodni.


Na koniec wspomóż powyższe procesy kąpielami ziołowymi albo roślinnymi, które pobudzą krążenie w Twoim ciele, a szybko zaczniesz cieszyć się pięknym i zdrowym wyglądem oraz gładką powierzchnią skóry nawet w najbardziej problematycznych miejscach.

Fot. Cottonbro/Pexels

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*