Detoks po świętach – czyli 3 skuteczne sposoby na oczyszczenie organizmu

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis
Detoks po świętach – czyli 3 skuteczne sposoby na oczyszczenie organizmu
SPORT I ZDROWIE

Święta to taki czas, kiedy wiele osób zapomina o swojej codziennej diecie i daje się ponieść kulinarnemu szaleństwu. Niestety skutki świątecznego przejedzenia można jeszcze odczuwać przez dłuższy czas. Jak temu zaradzić? Podpowiadamy!

Woda z cytryną

Ten z pozoru zwykły napój ma znakomite właściwości zdrowotne i doskonale działa na układ pokarmowy. Wiele osób zapomina o tym, że każdego powinniśmy wypijać do 2,5 litra płynów. Woda niegazowana z dodatkiem soku z cytryny nie tylko znakomcie nawadnia organizm, ale też pomaga pozbyć się z niego nadmiaru toksyn i przywrócić mu równowagę kwasowo-zasadową. Taką miksturę najlepiej pić zaraz po przebudzeniu w proporcjach: jedna szklanka wody i sok wyciśnięty z połowy cytryny. Dla lepszego smaku można dodatkowo dodać do niej odrobinę miodu lub świeży listek mięty. Aby efekty były widoczne należy pamiętać o jej regularnym piciu minimum przez tydzień.

Fot. Francesca Hotchin/Unsplash

Ziołowe herbatki

Herbaty ziołowe wspomagają trawienie i przyspieszają metabolizm. Aby szybko zregenerować układ pokarmowy po świętach warto sięgnąć po herbatę z pokrzywy, czystka lub ostropestu, który chroni wątrobę oraz działa odtruwająco na organizm. Pamiętaj jednak, aby wybierając odpowiednią dla siebie herbatę, kupować ją w sprawdzonych miejscach i zwracać uwagę na zawarte w niej składniki. Niektóre z ziół mogą bowiem wchodzić w interakcje np. z antykoncepcją hormonalną i różnymi lekami. Jeżeli masz więc wątpliwości związane z ich stosowaniem, warto skonsultować się wcześniej z lekarzem lub farmaceutą.

Ćwiczenia fizyczne

Co prawda po świętach nie jest łatwo wrócić do regularnej aktywności fizycznej, ale można to zrobić małymi krokami. Wystarczy nawet półgodzinny spacer, aby dotlenić organizm i poprawić swoje samopoczucie. Ponadto warto pamiętać, że już 30 minut spaceru umiarkowanym tempem pomoże spalić nam nawet 100 nadprogramowych kalorii.

Fot. Silviarita/Pixabay

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*