Mieszkanie dla singla – jak szukać?

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis
Mieszkanie dla singla – jak szukać?
CZTERY KĄTY

Artykuł sponsorowany

Wiele osób, choć nie jest w związkach i należy do grupy singli, poszukuje idealnego dla siebie lokum. Co ciekawe, grono to wcale nie jest takie małe, jak mogłoby się wydawać. Wedle przeprowadzonych analiz aktualnie w Polsce jest ponad 7 milionów singli. Właśnie z tego względu wielu deweloperów, planując i budując inwestycje, ma na uwadze właśnie osoby, które panują mieszkać samotnie. Oczywiście inwestorzy doskonale zdają sobie sprawę, że mieszkanie dla jednej osoby powinno być równie funkcjonalne, co dla pary czy wieloosobowej rodziny. Jak szukać idealnego lokum dla siebie i na co zwrócić szczególną uwagę przy wyborze własnych czterech ścian? Dowiedz się już dziś!

Na co zwrócić uwagę podczas wyboru mieszkania dla singla?

Mieszkanie dla singla powinno być przede wszystkim dostosowane do jego indywidualnych potrzeb, oczekiwań i wymagań. Ważny jest metraż, który wcale nie musi być duży, gdyż jedna osoba z pewnością będzie w stanie komfortowo mieszkać nawet na 30 metrach kwadratowych lub nawet mniej. Najczęściej single decydują się na kawalerkę lub dwupokojowe mieszkanie, jednak wszystko także zależy od budżetu, ilości czasu spędzanego w czterech ścianach oraz czy zachodzi konieczność gotowania. Od tego zależy między innymi wielkość i funkcjonalność kuchni. Ponadto ważna jest odpowiednia ilość miejsca do przechowywania, a dla większości osób również lokalizacja. Niektóre osoby cenią sobie także możliwość podzielenia mieszkania na strefy, szczególnie single pracujący zdalnie z domu, aby mogli komfortowo pracować, a jednocześnie nie czuć się we własnych czterech ścianach jak w biurze.

Czy jest szansa na kredyt hipoteczny dla singla?

Wiele osób, które planują zakup mieszkania, są zmuszone do sfinansowania transakcji za pomocą kredytu hipotecznego. Nie ma w tym nic dziwnego, gdyż aktualna cena mieszkań jest na tyle wygórowana, że większość osób nie dysponuje wolną gotówką w kwocie, którą mogłaby przeznaczyć na zakup mieszkania. Stąd też często pojawia się pytanie, czy istnieje szansa na kredyt hipoteczny dla singla? Zdecydowanie tak, gdyż tak naprawdę możliwość skorzystania z tego rodzaju produktu finansowego zależy nie od liczy osób, a przede wszystkim od zarobków i wysokości wkładu własnego. Choć oczywiście warto mieć na uwadze, że single zawsze będą traktowani jako bardziej ryzykowni przez bank, gdyż choćby w przypadku utraty pracy, pozostają zupełnie sami z ogromnym zobowiązaniem. Właśnie z tego względu tak ważny jest wspomniany wkład własny (najlepiej, aby był jak najwyższy) oraz dochody.

Gdzie szukać mieszkania dla singla?

Nowe inwestycje warto na bieżąco śledzić w sieci, gdzie jest dostęp do najnowszych ofert, zarówno z rynku pierwotnego, jak i wtórnego. Jedną z atrakcyjniejszych ofert dotyczących mieszkań dla singli można znaleźć na stronie Forestclub. Intuicyjna i prosta w obsłudze wyszukiwarka z możliwością filtrowania wyników pozwala na wybór odpowiedniej liczby metrów, pokojów, a także zdecydować o piętrze. Dzięki temu poszukiwanie lokum jest znacznie prostsze, szybsze i przyjemniejsze.

Fot.: Life Of Pix/pixabay.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*