Jak wybrać zaproszenie na ślub? Doradzamy!

Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis
Jak wybrać zaproszenie na ślub? Doradzamy!
RODZINAUROCZYSTOŚCI

Artykuł sponsorowany

Ważnym etapem w przygotowaniu do ślubu jest wybranie odpowiednich zaproszeń. Dowiedz się, na co zwrócić uwagę przy ich projektowaniu i zakupie. Wymieniamy najważniejsze kwestie, które są bardzo istotne. 

Wybierz wielkość i kształt zaproszeń

Podstawą przy wyborze zaproszeń jest ich rozmiar i kształt. Wiele firm oferuje przykładowe próbniki, na których możesz zobaczyć, jaki rodzaj będzie dla Ciebie najlepszy. Możesz skorzystać z już gotowych szablonów lub nieco się nimi zainspirować. Wybierając wielkość zaproszenia, duże znaczenie ma ilość tekstu i innych elementów graficznych. Ważny jest też rozmiar i rodzaj czcionki. Dobierając ją, dopilnuj, żeby była jak najbardziej czytelna. Taka bardziej ozdobna zajmuje również sporo miejsca. Trzeba też ustalić formę zaproszenia, które może być umieszczone na przykład na jednej stronie lub na dwóch. W drugim przypadku będzie przykładowo w formie składanej. Kształt i wielkość zaproszeń ma też wpływ na wybór ewentualnych kopert lub innych przestrzennych dodatków, dlatego weź to pod uwagę. W pierwszym etapie warto dodatkowo wybrać materiał zaproszenia. 

Dobierz odpowiednią treść

Zaproszenia ślubne powinny przede wszystkim zawierać najważniejsze informacje. Forma takiego tekstu jest zazwyczaj krótka. Obowiązkowo muszą pojawić się tam dane państwa młodych oraz konkretnego gościa bądź gości, w przypadku pary. Nie wolno zapominać, że nazwiska na zaproszeniach powinno się koniecznie odmieniać. Nieodmienianie ich to bardzo częsty błąd, który jest niejednokrotnie spotykany. Powinno napisać się też o dacie, miejscu i godzinie ślubu. Dodaj również informację, gdzie będzie odbywało się przyjęcie weselne. Możesz podać też dane do kontaktu, które przydadzą się w celu potwierdzenia przybycia. Wiele osób decyduje się na dodanie dopisku, dotyczącego tego, jakich prezentów oczekuje młoda para zamiast kwiatów. Od ilości tekstu zależy także wielkość i kształt zaproszeń, o których pisaliśmy już wcześniej. Wszystkie te informacje przygotuj wcześniej, żeby wiedzieć między innymi, ile osób będzie na weselu. 

Dopasuj zaproszenie do charakteru uroczystości

Bardzo często mówi się, że dobre zaproszenie jest zapowiedzią tego, jak będzie wyglądało wesele. Dlatego warto dobrać go idealnie do charakteru danej uroczystości. Wtedy możesz dopasować do niego inne elementy, aby stworzyć spójny wygląd. W podobnym stylu można zaprojektować na przykład księgę gości, plakietki na stół lub inne, papierowe elementy. Często wybieraną opcją są zaproszenia ślubne rustykalne. Pasują one doskonale do uroczystości, które odbywają się w takim klimacie. Mogą być one wykonane przykładowo z papieru ekologicznego, co jest dodatkowym plusem. Jeśli planujesz formalną uroczystość, możesz postawić na klasyczne i eleganckie kartki, które mają koronkowe lub ażurowe elementy. Koronka pasuje też do ślubów w stylu vintage. Sprawdzoną opcją na wesela, w nieco bardziej swobodnym stylu, są zaproszenia ślubne boho. Pojawiającym się na nich motywem są kwiaty i etniczne printy. 

Zwróć uwagę na detale

Przy zaproszeniach warto zainteresować się nawet małymi szczegółami. W tym celu możesz zwrócić uwagę na przykład na konkretne elementy kolorystyczne, wykorzystując kolor przewodni wesela. To ciekawy akcent, który daje naprawdę fajny efekt. Niektórzy dopasowują też zaproszenie do ubioru panny młodej. Jest to również interesująca opcja, którą warto rozważyć. Szczególnie jeśli suknia będzie charakterystyczna. Warto najpierw poszukać w Internecie inspiracji, żeby wiedzieć, czego oczekuje się od zaproszenia. Możesz przeglądać na przykład różne sklepy internetowe, które oferują takie kartki.

Zdjęcie główne: Pixabay/pexels.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*