Jak przygotować paczkę do wysyłki kurierem?

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis
Jak przygotować paczkę do wysyłki kurierem?
CZTERY KĄTY

Artykuł sponsorowany

Wysyłki kurierskie są dzisiaj codziennością. Mimo to nie każdy z nas wie, jak powinno się przygotować paczkę do wysyłki, aby mieć stuprocentową pewność, że dotrze ona do odbiorcy w nienaruszonym stanie. Podpowiadamy więc, o czym warto pamiętać, pakując paczkę.

Opakowanie – jak je wybrać?

Najważniejszym elementem, który warto mieć na uwadze, przygotowując paczkę do wysyłki kurierem, jest jej odpowiednie opakowanie. Jednak jak je wybrać? Przede wszystkim zwróć uwagę na jego wielkość. Jakikolwiek materiał wybierzesz – kartonowe pudełko, tuba, kontener plastikowy lub metalowy, czy też drewniana skrzynka, najważniejsze jest, aby opakowanie było możliwie najbardziej zbliżone rozmiarami do gabarytów przesyłanego towaru. Dzięki temu towar będzie zabezpieczony przed przemieszczaniem się, co skutecznie ograniczy uszkodzenia wynikające z uderzania o ścianki opakowania. Dodatkowo pozwoli Ci to zaoszczędzić, ponieważ gabaryt, a co za tym koszty wysłania, paczki będą znacznie mniejsze. Dla maksymalnego bezpieczeństwa możesz także użyć wypełniaczy takich jak folia bąbelkowa, granulaty, poduszki z powietrzem, styropian, a nawet stare pogniecione gazety, które dodatkowo zabezpieczą wysyłany przedmiot przed przemieszczaniem się. W przypadku kosmetyków oraz artykułów żywnościowych możesz w tym celu użyć także suchego lodu, który zapobiegnie również utracie właściwości wysyłanych przedmiotów. 

Ważne jest także, aby opakowanie Twojej przesyłki miało regularny kształt na przykład sześcianu lub prostopadłościanu. Dzięki temu łatwiej Ci będzie umieścić w nim oraz odpowiednio zabezpieczyć towar do wysyłki. Warto także pamiętać, że standardowe opakowania są także o wiele tańsze. Świetnie w tej roli sprawdzą się więc różnego rodzaju kartony, które znajdziesz na stronie internetowej https://grembox.pl/

Zabezpieczenie paczki od zewnątrz

Wiesz już, jak ważne jest zabezpieczenie paczki w środku, jednak nie możesz zapomnieć także o zabezpieczeniu jej od zewnątrz. Najpopularniejszym rozwiązaniem jest wzmocnienie opakowania folią stretchową, która zapobiegnie otwarciu się kartonu w trakcie przejazdu. Z pewnością przyda się także solidna taśma pakowa papierowa. Ponadto, jeśli przesyłane przedmioty są szczególnie delikatne oraz cenne i wymagają maksymalnej ochrony przed potencjalnymi uszkodzeniami, to możesz także zdecydować się na kontener. Na rynku dostępne są te wykonane z metalu lub z plastiku, które z pewnością będą świetnie chronić przesyłkę w trakcie transportu i pomogą dostarczyć ją w nienaruszonym stanie. Dobrym wyborem będą w takiej sytuacji także drewniane skrzynie. Oferują one bardzo skuteczną ochronę przed większością typowych uszkodzeń, a jednocześnie są stosunkowo łatwe i tanie w wykonaniu.

Odpowiednie oznaczenia oraz ubezpieczenie

Aby zapewnić maksymalne bezpieczeństwo Twojej paczce, pamiętaj także o naklejeniu odpowiednich oznaczeń, takich jak „góra/dół” czy „ostrożnie szkło”. Dzięki temu będziesz mieć gwarancję, że kurier zauważy, że paczka należy do tych delikatniejszych. Niestety jednak nawet najlepsze naklejki i przygotowanie paczki nie daje stuprocentowej gwarancji, że paczka nie zostanie uszkodzona w transporcie. Dlatego, jeśli jest ona wyjątkowo cenna i wartościowa, to warto zastanowić się nad jej ubezpieczeniem.

Zdjęcie główne: Tima Miroshnichenko/pexels.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*