Fotel do salonu – jaki?

Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis
Fotel do salonu – jaki?
ARANŻACJECZTERY KĄTY

Szukasz fotela do salonu? To mebel, który przyciąga wzrok, dlatego jego zakup powinien być przemyślany. Fotel musi sprostać Twoim wymaganiom, zarówno jeśli chodzi o wygląd, jak i o wygodę. Możesz wybrać mebel, który będzie wyróżniać się na tle pomieszczenia, nadając mu całkowicie nowy charakter. Jak wybrać fotel do salonu? W tym artykule odpowiadamy na to pytanie. 

Fotel dopasowany do wnętrza

Fotel musi być wygodny, ale nie możemy też zapomnieć o tym, że pełni funkcję dekoracyjną. Możesz wybrać taki kolor tapicerki, który idealnie wtopi się we wnętrze pomieszczenia lub zdecydować się na mebel, którego odcień będzie mocno kontrastował z innymi elementami wnętrza. W przypadku drugiej opcji fotel będzie mocnym akcentem, który przyciągnie wzrok. Pobaw się aranżacją, tak, aby salon był przytulny i byś zawsze czuł się w nim komfortowo. Możesz postawić fotel w kącie, tworząc przytulne miejsce do czytania książek i relaksu lub zgromadzić meble np. wokół kominka. Popularną opcją jest także takie ustawienie, w którym część wypoczynkowa wychodzi na okno balkonowe lub na drzwi prowadzące na taras.

Dzięki fotelowi możesz całkowicie odmienić wnętrze salonu. 

Kolor i materiał

Jeśli już wybrałeś model nowego fotela, zastanów się, jaki kolor będzie najbardziej pasować do wnętrza Twojego salonu. Być może urządzasz wszystko według ustalonego schematu kolorów. A może wolisz jasny kolor, który ładnie kontrastować będzie z resztą mebli? Jaki materiał najbardziej lubisz? Teraz, gdy masz już całkowitą pewność, które opcje są Ci najbliższe, możesz zacząć szukać idealnego fotela do salonu! Wybierając kolor i materiał, postaraj się dopasować go do reszty mebli i tekstyliów znajdujących się w pomieszczeniu. Jeśli postawisz na fotel, który będzie mocnym akcentem dekoracyjnym, połącz jego kolor z barwą poduszek, zasłon, dywanu lub innego dekoracyjnego elementu. 

Rozmiar

Zanim kupisz wielki i nieporęczny mebel, który będzie tylko wszystkim przeszkadzać, sprawdź dokładnie, jakie maksymalne wymiary może mieć Twój nowy fotel. Rozmiar fotela jest niezwykle ważnym parametrem. W zależności od tego, jaką funkcję ma pełnić mebel, jego rozmiar ma znaczenie. Do odpoczynku większość osób kupuje duże fotele, w których można się odprężyć. Jeśli jednak ma być to fotel, na którym można też siedzieć przy stole, lepiej sprawdzi się mniejszy model, przypominający bardziej krzesło z tapicerką.

Ustawienie fotela

Gdzie postawić fotel? Jest to ważne pytanie, które należy sobie zadać jeszcze przed zakupem mebla. Zwróć uwagę na ilość dostępnej przestrzeni – dzięki temu będziesz w stanie wybrać fotel dopasowany do Twojego salonu. Pamiętaj, że fotel powinien być proporcjonalny do reszty wnętrza. Mebel ten postawić możesz zarówno przy stoliku kawowym (gdzie będzie on np. dodatkowym miejscem do siedzenia), jak i ustawić go w rogu pokoju, tworząc osobny kąt do wypoczynku.

Jeśli Twój salon jest stosunkowo mały, zamiast jednego dużego narożnika możesz zdecydować się na obszerną 3-osobową sofę z 2 oddzielnymi fotelami. W ten sposób stworzysz idealną przestrzeń do wypoczynku. Odpowiednio rozmieszczone fotele tworzą przytulne miejsce do siedzenia i stwarzają atmosferę intymności.

Przenoszenie fotela

Fotele zwykle nie są najlżejszymi meblami. Dlatego przenoszenie ich nie jest łatwe. Z tego powodu wiele modeli wyposażonych jest w kółka. Zapewniają one łatwe przesuwanie mebla bez konieczności dużego wysiłku. Jeśli jednak nie chcesz fotela z kółkami, zabezpiecz jego nogi filcowymi ochraniaczami. W ten sposób unikniesz zarysowań na podłodze.

Zdjęcie główne: pexels.com/Kei Scampa

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*