Lustra, kolory i światło: Triki, które rozjaśnią nawet najciemniejsze mieszkanie

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis
Lustra, kolory i światło: Triki, które rozjaśnią nawet najciemniejsze mieszkanie
CZTERY KĄTY

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Według badań około 90% naszego czasu spędzamy w zamkniętych pomieszczeniach. Czy to w domu, w pracy czy w szkole. Brak światła słonecznego ma ogromny wpływ na nasz nastrój i energię. Jeśli czujesz się zmęczony po powrocie do domu, to prawdopodobnie dlatego, że nie masz w nim wystarczającej ilości naturalnego światła. Czytaj dalej, aby uzyskać wskazówki, które pomogą wnieść do pomieszczenia więcej światła i energii.

Biel to podstawa

Kolory mają ogromny wpływ na nasz stan psychiczny, mogą optycznie powiększać pomieszczenia, a także zmniejszać lub doświetlać. Jeśli dane pomieszczenie sprawia ciasne i ponure wrażenie, pomaluj je na biało. Teen kolor nie tylko bardzo dobrze odbija światło, ale i optycznie powiększa i rozjaśnia przestrzeń. Biały sufit sprawia, że ​​pomieszczenie jest bardziej przewiewne i większe. Jeśli biel wydaje Ci się zbyt sterylna, sięgnij po kolory o cieplejszej tonacji, takie jak beżowy lub kremowy.

Lustereczko powiedz przecie

Lustra pełnią nie tylko praktyczną funkcję w łazience czy przedpokoju, ale mogą być również świetnym narzędziem do rozjaśnienia ciemnego pomieszczenia. Mogą rozświetlić pomieszczenie, ale w przeciwieństwie do mebli i akcesoriów wizualnie nie zabierają miejsca. W tej roli idealnie sprawdzą się okrągłe lustra ścienne z ozdobną ramą, które dobrze komponują się np. nad komodami. Jeśli to możliwe, powieś lustro naprzeciwko okna, aby odbijało jak najwięcej naturalnego światła.

Szczypta słońca i energii

Kolor żółty budzi w nas radosne uczucia i potrafi rozświetlić nawet najciemniejsze pomieszczenie. Podświadomie kojarzymy to z promieniami słonecznymi. Jednak we wnętrzu należy obchodzić się z nim ostrożnie. Postaraj się używać raczej delikatniejszych odcieni tego koloru, na przykład połączenie jasnoszarej lub ceglastej pomarańczowej sofy z żółtymi poduszkami może stworzyć świetny efekt. Dzięki żółtemu kolorowi w pomieszczeniu z łatwością stworzysz ciekawy i jasny kontrast, który z łatwością przytłumisz ciemnymi meblami lub dodatkami.

Baw się światłem

Ciemne pomieszczenia potrzebują więcej niż jednego źródła światła. Sprytnie rozmieszczone dodatkowe światła, takie jak lampy, latarnie czy ozdoby świetlne i łańcuchy sprawiają, że przestrzeń jest przytulna i zalewa ją przyjemnym, nastrojowym światłem. Czy chcesz jak najlepiej symulować światło dzienne? Szukaj żarówek o jasnym kolorze oznaczonym jako światło dzienne lub neutralnej bieli, które mają temperaturę barwową od 4000 do 5000 kelwinów.

Zdjęcie główne: https://www.lustrodlaciebie.pl/p1019,lustro-nasu-black.html

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*