Mapa świata na ścianę – pomysł na dekorację pokoju nastolatka

Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis
Mapa świata na ścianę – pomysł na dekorację pokoju nastolatka
CZTERY KĄTYDEKORACJE

Dla miłośników podróżowania i zwiedzania mapa świata na ścianę będzie inspirującą oraz bardzo ciekawą dekoracją. Przyda się do pokoju nastolatka, zwłaszcza, jeśli nasze dziecko marzy o dalekich podróżach.

Jakie dekoracyjne mapy można zawiesić na ścianie w pokoju nastolatka?

W sklepach można znaleźć wiele ciekawych map na ścianę, zwłaszcza do pokoju nastolatka. Dzięki różnym wzorom łatwiej będzie znaleźć idealną mapę, która nie tylko zainspiruje młodego odkrywcę, ale również sprawi, że dekoracja pokoju będzie o wiele ciekawsza i nowoczesna.

Podświetlane mapy świata

Ciekawym i bardzo designerskim pomysłem jest podświetlana mapa świata. Dzięki listwie LED cała dekoracja wygląda bardzo oryginalnie i wyjątkowo elegancko. Może zastąpić lampkę nocną.

Mapa wykonana jest z paneli naklejonych na ścianie, które imitują efekt 3D. Pod panelami umieszczone są światła LED, które idealnie ją podkreślają. Takie połączenie minimalizmu z podświetleniem robi piorunujące wrażenie, a sama mapa jest ciekawym dodatkiem, nie tylko do pokoju nastolatka.

Korkowa mapa świata

Korkowa mapa świata jest bardziej minimalistyczną dekoracją na ścianę. Pozwala na zaznaczanie za pomocą kolorowych pinezek miejsc, które już odwiedziliśmy. Nastolatek może również dzięki niej zaznaczać miejsca, do których chce pojechać. To wspaniała inspiracja na przyszłe podróże. 

Na korkowej mapie świetnie prezentują się również zdjęcia z wcześniejszych wyjazdów.

Mapa świata do kolorowania

Nieco młodsze dzieci będą na pewno zachwycone mapą do kolorowania. Pola, które oznaczają państwa i kontynenty, są zaznaczone za pomocą linii. Środek z kolei można kolorować lub oznaczać pinezkami. Będzie to świetna zabawa oraz inspiracja do marzeń o dalekich podróżach.

Metalowa mapa świata

Do nowoczesnego i loftowego wnętrza na pewno pasuje metalowa mapa świata. Kontynenty występują jako metalowe panele. Środek jest pusty, dzięki czemu podkreśla kolor ściany, znajdujący się za częściami składowymi mapy. Taka wersja dekoracji jest bardziej elegancka i na pewno spodoba się starszemu dziecku, które lubi podróżowanie, ale przede wszystkim ceni sobie minimalizm.

Blacha pomalowana jest na jednolity kolor, najczęściej metodą proszkową. Pozwala to na zachowanie estetycznej elegancji. Do zestawu dołączone są haczyki oraz kołki rozporowe, ułatwiające jej montaż.

Drewniana mapa świata 3D

Do pokoju nastolatka również idealnie sprawdzi się drewniana mapa świata złożona z paneli 3D. Każde państwo jest zaznaczone za pomocą eleganckich i dobrze widocznych napisów. 

Do jej wykonania używa się bardzo dobrej jakości drewna, bez słojów czy pęknięć. Poszczególne elementy są wycinane laserowo. Do mapy dołączana jest instrukcja jej składania. Panele nakleja się na ścianę, co zmniejsza ilość niepotrzebnych dziur i haczyków.

Stalowa mapa magnetyczna

Do nowoczesnego pokoju sprawdzi się stalowa mapa magnetyczna. Zamiast tradycyjnych pinezek, miejsca na mapie zaznacza się za pomocą małych magnesów, dołączonych do zestawu. 

Wykonana jest z nierdzewnej stali szczotkowanej, która stanowi piękną i ponadczasową dekorację na wiele lat. Na takiej mapie znacznie prościej jest również umieścić zdjęcia z wypraw i wycieczek.

Mapa świata – obraz na ścianę

Na pewno dobrym wyborem jest mapa świata w formie obrazu. Poszczególne panele przedstawiają kolejne kontynenty. Jej plusem jest fakt, że nie potrzebujemy kleju ani nożyka, by móc ją zamontować. Wystarczy kilka haczyków, aby obraz mógł udekorować wnętrze. Dekorację tego typu jest również łatwo zmienić na inną. Do wyboru jest wiele map świata w formie obrazu, które idealnie dopasujemy do wystroju pokoju.

Fot. Andrijana Bozic/Unsplash

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*