Jak ożywić swój związek? Skorzystaj z porad autorki amerykańskiego bestsellera

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis
Jak ożywić swój związek? Skorzystaj z porad autorki amerykańskiego bestsellera
RELACJERODZINAZAINTERESOWANIA

Artykuł gościnny

Pomysł na książkę powstał z własnych doświadczeń autorki Chrisanny Northrup oraz wirtualnie przeprowadzonych badań na grupie 70 000 osób z całego świata.

Chrisanna Northrup zaczęła czuć znużenie własnym małżeństwem i zdecydowała, że sprawdzi jak wieloletnie związki wyglądają u innych par. Do swojego eksperymentu zaprosiła dwóch czołowych amerykańskich specjalistów: badaczkę relacji międzyludzkich dr Pepper Schwartz wykładowczynię socjologii na Uniwersytecie Waszyngtońskim i autorkę 16 książek oraz Jamesa Witte’a, socjologa, doktora Harvardu, dyrektora Centrum Badań na Uniwersytecie George’a Masona. Wspólnie stworzyli specjalną ankietę, a następnie zamieścili ją w Internecie. Do jej wypełnienia zgłosiło się ponad 70 000 osób, które opowiedziały o swoich intymnych przeżyciach w długoletnich relacjach. Na tej podstawie powstała książka „Czy to normalne? Seks, związki i statystyka”, która trafiła na amerykańską listę bestsellerów magazynu „New York Times” i zyskała ogromną popularność na całym świecie. Na polskim rynku ukazała się pod koniec stycznia tego roku nakładem wydawnictwa Kompania Mediowa.

Praktyczna wiedza dla par

Dzięki własnym doświadczeniom i pomocy grupy badanych autorzy książki pokazują na czym polega normalność w tego typu relacjach, jak rozpoznać moment znużenia, jaki wpływ na związek ma pojawienie się dzieci i czy w każdym miejscu na świecie długoletnie relacje wyglądają tak samo. „Czy to normalne? Seks, związki i statystyka” to zbiór potrzebnych informacji oraz zaskakujących ciekawostek obejmujący zakres tematów, takich jak ulubione pozycje seksualne, średnia liczba pocałunków czy typowe kłamstwa najczęściej pojawiające się w związku. Książka amerykańskich autorów to również zbiór praktycznych porad, ćwiczeń i zadań do realizacji, które mają pozytywnie wpłynąć na związek, ożywić go i pomóc w odnalezieniu wspólnego szczęścia. Jak zapewniają twórcy „Czy to normalne?…” rozwiązania problemów mogą okazać się zaskakująco proste.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*