Jak przedłużyć trwałość makijażu?

Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis
Jak przedłużyć trwałość makijażu?
MAKIJAŻMODA I URODA

Impreza do białego rana? Intensywny dzień w pracy? Sprawdź, jak nakładać makijaż, by przedłużyć jego trwałość.

Jak sprawić, by makijaż był trwały?

Zrobienie trwałego makijażu jest prostsze niż myślisz. Przed ważną imprezą rodzinną nie musisz udawać się do gabinetu kosmetycznego, by mieć pewność, że Twój makijaż utrzyma się przez całą noc. Wystarczy trzymać się kilku ważnych zasad, które z powodzeniem możesz też stosować w przypadku makijażu codziennego.

Oczyść skórę

Makijaż utrzymuje się lepiej na zadbanej skórze. Dlatego ważne jest regularne dbanie o jej stan. Systematyczne wykonywanie peelingu pozbawia cerę warstwy martwego naskórka, a dzięki temu makijaż będzie się lepiej trzymać. Ważne jest też regularne oczyszczanie skóry płynem micelarnym (usuwa zanieczyszczenia i resztki makijażu) i tonikiem (przywraca skórze prawidłowe pH) – najlepiej robić to dwa razy dziennie, rano i wieczorem.

Niezależnie od tego, jak dbasz o swoją cerę na co dzień, dokładnie oczyść skórę przed nałożeniem makijażu. Na skórze gromadzi się sporo zanieczyszczeń oraz sebum (tak, nawet wtedy, gdy nie masz tłustej cery). Dlatego bez względu na to, o jakiej porze dnia robisz makijaż, koniecznie oczyść skórę płynem micelarnym i tonikiem.

Baza pod makijaż

Pomijanym przez wiele kobiet elementem makijażu jest nałożenie bazy pod makijaż. Jest to błąd, gdyż kosmetyk ten znacznie przedłuża trwałość makijażu. Baza pod makijaż (szczególnie polecamy tą w formie kremu, która też skutecznie nawilża) zapewnia barierę dla skóry.  Dzięki niej cera nie ma bezpośredniego kontaktu z kosmetykami do makijażu. Jednak głównym celem bazy jest zapewnienie trwałości makijażu — nakładane kosmetyki wtapiają się w nią, więc utrzymują się na skórze w nieskazitelnym stanie zdecydowanie dłużej.

Co zrobić jeśli nie masz w domu kremu-bazy pod makijaż? Możesz użyć swojego standardowego kremu na dzień, jednak makijaż położony na nim nie będzie tak trwały, jak ten, który nałożymy na bazę.

Warto też zaopatrzyć się w bazę pod cienie do powiek — dzięki niej makijaż oczu nie spłynie zbyt szybko. Pamiętaj jednak, by nie nakładać zbyt grubej warstwy bazy pod cienie, gdyż zacznie się rolować i nie spełni swojej roli.

Co zrobić, aby makijaż utrzymał się przez całą noc?

Wiele kobiet przed całonocną imprezą decyduje się na użycie sprayu utrwalającego makijaż. Produkt ten znajdziesz także pod nazwą fixer do makijażu lub setting spray. Nakłada się go po zrobieniu makijażu.

Należy zamknąć oczy i spryskać twarz. Nie przybliżaj zbyt mocno atomizera do twarzy, ważne jest, by spryskać makijaż delikatną mgiełką preparatu, bo dzięki temu nie powstaną nieestetyczne plamy. Pamiętaj, by nie otwierać oczu, dopóki nie poczujesz, że nałożony spray całkowicie wysechł.

Zawsze idealny makijaż

Mimo stosowania odpowiednich kosmetyków do makijażu i umiejętnego nakładania ich nie uzyskasz efektu idealnego makijażu w każdej sytuacji. Są momenty, w których jest to po prostu niemożliwe. Trening na siłowni, szybki spacer w upalny dzień czy szalony taniec podczas imprezy wystawią na ciężkie próby Twój nawet najlepiej przygotowany makijaż. Z pewnością pojawią się wówczas niedoskonałości, ale one przytrafiają się każdej osobie. Warto zatem podejść do nich z dystansem i na przykład po zejściu z parkietu użyć bibułek matujących i przypudrować ponownie nos.

Zdj. główne: kinkates/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*