Gdzie spędzić majowy weekend?

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis
Gdzie spędzić majowy weekend?
ZAINTERESOWANIA

Artykuł sponsorowany

Do Majówki zostało jeszcze trochę czasu, jednak wyjazdy warto planować z pewnym wyprzedzeniem, zatem to najwyższa pora, żeby zacząć szukać miejsca na spędzenie majowego weekendu. W Polsce jest wiele pięknych miejsc, które warto zobaczyć i zwiedzić. Dla osób lubiących dalsze wyjazdy kuszącą propozycją może być Majówka w państwach sąsiadujących z Polską. Niemcy, Czechy czy Słowacja oferują naprawdę niesamowite widoki i atrakcje – to doskonała destynacja na szybki wypad za granicę. Zobacz, jakie miejsca warto odwiedzić w długi weekend majowy.    

Piękne miejsca w sercu Polski   

Czy wiedziałeś, że w Wielkopolsce można poczuć się, jak na Mazurach? W centrum Polski nie brakuje pięknych jezior i plaż otoczonych wspaniałymi lasami. Jeśli cenisz sobie komfort oraz bliski kontakt z naturą, koniecznie odwiedź stronę obiektu Hotelmikorzyn, gdzie znajdziesz ofertę wygodnego noclegu w hotelu lub domkach nad jeziorem. Dla osób kochających wodę i lasy, kraina wielkopolskich jezior to doskonałe miejsce na wypoczynek. Nie każdy ma możliwość i ochotę jechać na sam koniec kraju, by podziwiać Warmię i Mazury. Choć to przepiękne rejony, z południa, a nawet centrum Polski to kilku, a nawet kilkunastogodzinna wyprawa samochodem. Położone na pograniczu Wielkopolski i Kujaw Pałuki oraz ich okolice, wchodzące w obręb wielkopolskiego szlaku wodnego, to wspaniała i dla wielu dużo bardziej przystępna opcja na urlop nad wodą. 

City break dla miłośników miejskiego szaleństwa   

Długi weekend to także idealny okres, by zwiedzić polskie miasta. Bogactwo zabytków, historii i ciekawostek, jakie skrywają największe miasta w naszym kraju sprawią, że z pewnością nie będziesz się nudzić. W ciągu dnia możesz podziwiać architekturę i odwiedzać rozmaite muzea i punkty kultury, a wieczorem świetnie bawić się odwiedzając okoliczne kluby i imprezy Łódź, Kraków, Warszawa, Wrocław, Toruń czy Poznań, to tylko kilka z miast, które skrywają niesamowite historie i słyną z bujnego nocnego życia. 

Zagraniczna przygoda  

Berlin, Praga, Bratysława czy Wilno, to miejsca zdecydowanie warte poznania. Nawet podczas krótkiego, kilkudniowego wyjazdu można poczuć klimat i poznać nieco kulturę innych państw, która wcale nie różni się tak bardzo od polskich zwyczajów. Porównywanie tradycji i folkloru innych państw słowiańskich może być bardzo pouczającą przygodą. Z kolei podróż do krajów zachodnich pozwoli zaznać nieco odmiennych i czasem zaskakujących obyczajów. Busy do Niemiec Lubuskie oferują przewozy osobowe między innymi na wycieczki zagraniczne.

Zdj. główne: Felix Rostig/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*