Co przyda się w opiece nad psem i kotem?

Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis
Co przyda się w opiece nad psem i kotem?
CZTERY KĄTYZWIERZĘTA

Artykuł sponsorowany

Posiadanie pupila jest bardzo satysfakcjonujące i może być niezwykle pięknym doświadczeniem. Początki mogą jednak być trudne, zwłaszcza dla osób, które nigdy nie miały zwierzaków. Opieka nad żywą istotą nie jest wcale aż tak intuicyjną sprawą, jak mogłoby się wydawać. Zobacz, co przyda Ci się w opiece nad psem i kotem. 

Wyprawka dla psa  

Każdy psiak potrzebuje w domu swojego miejsca, a właściwie co najmniej dwóch – jedno w przestrzeni dziennej, gdzie przebywa najczęściej cała rodzina, drugie w sypialni z opiekunem. Posłanie dla psa powinno znajdować się w raczej spokojnym kącie, a nie ruchliwym punkcie mieszkania. Jego wymiary powinny być co najmniej o 10% dłuższe i 10% szersze niż sam zwierzak, umożliwia to psu wygodne ułożenie się i wejście w fazę REM.

Jeśli chcesz pozwalać psu wchodzić na kanapę oraz łóżko, musisz zadbać o jego stawy. Wskakiwanie na duże wysokości oraz zeskakiwanie z nich na twardą podłogę mogą być bardzo szkodliwe dla psich łapek oraz kręgosłupa. Na stronie https://littleheroes.pl/82-do-domu-schodki-dla-psow kupisz specjalne schodki dla psów, które ułatwią zwierzakowi wdrapanie się na sofę. 

Miski dla psa powinny być wytrzymałe i bezpieczne, czyli nie wchodzić w reakcje z karmą ani wodą. Do jedzenia najlepsza i najłatwiejsza w czyszczeniu będzie miska ze stali nierdzewnej. Ten materiał jest również najbardziej odporny na siłę psich szczęk. Z kolei woda jest najsmaczniejsza i najpóźniej się psuje w misce ceramicznej. Zwierzęta chętniej piją wodę, jeśli jest świeża, więc warto zapewnić im naczynie, które będzie tę świeżość utrzymywać. Karma, zarówno mokra, jak i sucha, powinna być bezzbożowa i wysokomięsna. Przy wyborze karmy zawsze czytaj skład i uważaj na popularne marki oraz karmy marketowe, które zawierają wiele szkodliwych zapychaczy, a zaledwie 4% mięsa. 

Potrzebujesz także zabawek dla swojego pupila. Gryzaki, szarpaki, maty węchowe, zabawki do wylizywania oraz inne zabawki na inteligencję to konieczność, by zapewnić psu odpowiedni poziom stymulacji intelektualnej, a co za tym idzie, zapewnić mu komfort życia. Niezbędne będą także szelki lub obroża oraz smycz, najlepiej taśmowa, automatyczne nie są optymalne dla psów ani ich opiekunów.

Wyprawka dla kota  

Koty mają nieco inne wymagania niż psy. Te niezależne zwierzęta załatwiają swoje potrzeby w domu, dlatego wymagają kuwety, a właściwie jeden kot potrzebuje co najmniej dwóch. Zasada co do ilości kuwet jest bardzo prosta – o jedną kuwetę więcej, niż kotów w domu, czyli dla jednego kota dwa pudełka, dla dwóch zwierzaków trzy i tak dalej. 

Kot bezwzględnie potrzebuje także drapaka, na którym będzie czyścił i ostrzył swoje pazury. Drapanie jest naturalną potrzebą kota, którą będzie on spełniał bez względu na to, czy zapewnisz mu odpowiednie do tego miejsce, czy nie. Jeśli chcesz więc oszczędzić swoje meble i ściany, zainwestuj w dobry drapak, na przykład ze strony https://pociechowo.pl/kot/drapak-dla-kota. Najlepszy będzie drapak w formie kociego drzewka, dzięki któremu kot będzie mógł spełniać jeszcze jedną swoją potrzebę – obserwacji z wysokiego punktu. 

Miski dla kota mogą być obie ceramiczne lub tak jak u psa – metalowa i ceramiczna. Koty z natury piją bardzo mało wody, dlatego trzeba dbać o to, by zawsze była ona świeża i smaczna. Z racji tego, że te zwierzaki stronią od picia, łatwo się odwadniają, dlatego trzeba zapewnić im źródło wody w pokarmie. Głównym filarem kociej diety powinna być wysokomięsna mokra karma. 

Kot również potrzebuje zabawek stymulujących intelektualnie oraz pozwalających na ćwiczenia fizyczne i spełnianie instynktów łowieckich. Zaopatrz się więc w zapas wielu wędek i różdżek (trzeba je bardzo często wymieniać, by kot się nie znudził), matę węchową, kule smakule oraz inne zabawki na inteligencję. Legowisko dla kota powinno znajdować się w spokojnym miejscu, najlepiej na pewnej wysokości, która zapewni mu spokój i prywatność.

Zdjęcie główne:Krista Mangulsone/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*