5 niezbędnych akcesoriów niemowlęcych

Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis
5 niezbędnych akcesoriów niemowlęcych
RODZINA

Artykuł sponsorowany

Oczekujesz na przyjście na świat pierwszego dziecka? Nie masz jeszcze doświadczenia z niemowlętami i chcesz wiedzieć, bez czego raczej się nie obędziesz? Uwierz w siebie i dzięki naszym radom przygotuj się na nowego członka rodziny bez stresu. Możesz z nich skorzystać także, jeżeli nie wiesz, co przydałoby się przyszłej mamie, którą chciałbyś obdarować.

Przewijak

Jednym z podstawowych akcesoriów niemowlęcych jest przewijak. Zasadniczo istnieją dwa rodzaje przewijaków: miękkie i twarde. Oba zostały stworzone z myślą o najmłodszych, ale również ze zrozumieniem dla różnych warunków mieszkaniowych, jakie mogą mieć przyszli rodzice. Przewijaki miękkie są idealne do położenia na twardych meblach. Podstawą pod nie może być komoda czy stolik, który stoi w pokoju dziecka. Jeżeli wiesz, że nie zagospodarujesz takiej powierzchni w inny sposób, przewijak miękki będzie idealnym uzupełnieniem aranżacji i na pewno pomoże Ci po przyjściu na świat maluszka. Jeśli jednak nie masz dostępnej stabilnej powierzchni pod przewijak i już dzisiaj wiesz, że będziesz przewijać dziecko na łóżku – lepiej postaw na twardy model. Tego rodzaju przewijaki zostały stworzone z myślą o konieczności dodatkowej stabilizacji, a ponadto zajmują niewiele miejsca i możesz używać ich dosłownie wszędzie.

Smoczki

Jeżeli wydaje Ci się, że Twoje dziecko spędzi swoje dzieciństwo z jednym smoczkiem, to uprzedzamy, że możesz być trochę zaskoczony. Smoczki dla dzieci mają najróżniejsze rozmiary i to właśnie dobranie odpowiedniego do wieku dziecka modelu jest kluczem do uchronienia maleństwa przed przyszłymi wadami zgryzu. Najlepiej jest więc zaopatrzyć się w kilka smoczków. Pierwszy (o ile dziecko nie przyjdzie na świat zbyt wcześnie) powinien być smoczek dla noworodków, który stosuje się od urodzenia do ukończenia przez dziecko trzeciego miesiąca życia. Jego kształt powinien być zbliżony do kształtu piersi matki. Kolejnym smoczkiem będzie model dla niemowląt – zwykle wymieniany co kilka miesięcy, wraz ze wzrostem dziecka. Nie martw się jednak na zapas! Oznaczenia smoczków są jasne i z pewnością poradzisz sobie z dobraniem go do wieku swojej pociechy. Po prostu zwracaj na nie uwagę, a potem obserwuj reakcje swojego dziecka.

Podgrzewacz do butelek

Kolejnym akcesorium must-have w domu świeżo upieczonych rodziców jest podgrzewacz do butelek. Jego wybór powinien przede wszystkim zależeć od planowanego sposobu używania. Jeżeli na przykład zamierzasz używać go często, najlepiej będzie postawić na ekonomiczny model wyposażony w termostat. Generalnie zadaniem podgrzewacza będzie ogrzewanie wody do podgrzania mleka, ale w zależności od wybranego modelu, może on mieć również inne funkcje – na przykład podgrzewania pokarmu, rozmrażania czy utrzymywania stałej temperatury przez kilka godzin.

Wanienka

Chociaż może Ci się wydawać, że to zbędny dodatek, wanienka naprawdę potrafi ułatwić życie rodzicom. Na początku życia dziecko jest malutkie i trudno kąpać je w wannie czy – tym bardziej – pod prysznicem. Zlewy z kolei bywają wystarczająco głębokie, żeby ta czynność była komfortowa. Z tych powodów, zanim dziecko nie urośnie do rozmiarów pozwalających na wygodne mycie go w wannie, warto wyposażyć się w wanienkę. Może być ona plastikowa (będzie dość lekka, co z pewnością ułatwi jej przenoszenie). Standardowe rozmiary wanienki dla niemowląt mają wymiary 80 cm x 50 cm x 24 cm. Taki model powinien wystarczyć Ci na pierwszy pół roku życia dziecka, jeśli jednak nie chcesz wymieniać wanienki, zainwestuj w coś odrobinę większego (na przykład o długości 100 cm).

Termometr bezdotykowy

Termometr to użyteczne narzędzie, które pomoże Ci upewnić się, czy stres lub silne emocje nie zaburzają Twojego racjonalnego podejścia do sytuacji. Młodzi rodzice często panikują przy pierwszych chorobach dziecka, dlatego warto wyposażyć się w narzędzia, które pomogą Ci określić, czy problem rzeczywiście istnieje. Termometr bezdotykowy jest jednym z podstawowych urządzeń, które powinny znajdować się w każdym domu. Nie sprawia dziecku dyskomfortu, mierzy temperaturę natychmiast i nie jest niebezpieczny – pod każdym względem jest więc lepszym wyborem niż klasyczny termometr z rtęcią czy elektroniczne urządzenie umieszczane na przykład w uchu.

Zdjęcie główne: Kristina Paukshtite

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*