Jakie zabawki kupić dziecku?

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis
Jakie zabawki kupić dziecku?
RODZINAROZWÓJ

Artykuł sponsorowany

Wybór zabawek dla dziecka wcale nie musi być taki oczywisty. Jej zakup będzie zależał od wielu czynników. Zobacz, jakie zabawki kupić dziecku. 

Zabawka dopasowana do wieku dziecka

Wybierając zabawki dla dziecka, kieruj się przede wszystkim jego wiekiem i poziomem intelektualnym. Jeśli więc chcesz sprawić prezent niemowlakowi, wybierz takie rzeczy, które pomogą mu w ćwiczeniu pierwszych umiejętności. Należą do nich przede wszystkim: unoszenie głowy podczas leżenia na brzuchu, siadanie oraz chodzenie. W pierwszych miesiącach życia doskonałą zabawką dla dziecka będą więc wszelkiego rodzaju maty edukacyjne. Więcej ciekawych pomysłów znajdziesz na stronie https://www.kinderparadijse.pl/

Pierwszy i drugi rok życia dziecka

Zabawki wspomagające chodzenie będą jak najbardziej odpowiednie, ponieważ roczne dziecko dopiero nabiera wprawy w chodzeniu. Później najbardziej interesujące będzie jego otoczenie i wszystko, co się w nim znajduje. Niemniej już na tym etapie warto wprowadzać zabawki edukacyjne, które nauczą dziecko pierwszych słów, kolorów czy kształtów. Warto pomyśleć również o kontrastowych książkach czy interaktywnych maskotkach. 

Trzylatki i czterolatki

W tym wieku warto kupić namioty tipi dla dzieci. Będzie to doskonałe miejsce na, na przykład układanie puzzli i odkrywanie świata ludzi oraz zwierząt poprzez czytanie i oglądanie różnych książek czy czasopism. To idealny sposób, aby maluch przyswoił wiedzę. Innym dobrym wyborem są gry i zabawy edukacyjne, które pozwolą na poznawanie alfabetu. W tym wieku dzieci będą chciały cię naśladować, dlatego zakup dla nich zabawkowe sprzęty domowego użytku jak kuchenka, naczynia czy odkurzacze. 

Pięciolatki i sześciolatki

Pięciolatki i sześciolatki chcą odkrywać świat już w bardziej zaawansowany sposób. Zatem wybierając dla nich prezenty postaw na takie, w którym będziesz mógł z nimi przeprowadzać różne eksperymenty. Dzięki temu być może bardziej zainteresują się naukami ścisłymi. Dzisiaj w różnych sklepach znajdziesz zestawy edukacyjne. Za ich pomocą pomożesz odkryć swojemu dziecku, w jaki sposób można wykorzystywać elektronikę czy elektrotechnikę. Ciekawe gry rozwijające zdolności logicznego myślenia, czy taktyczne, także wchodzą w grę, a ponadto zachęcą całą rodziną, aby wspólnie spędzić czas. Po więcej inspiracji odwiedź sklep https://magtoys.pl/

Zdjęcie główne: pexels.com/Ivan Samkov

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*