Sephora premiuje za recykling

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis
Sephora premiuje za recykling
ZAINTERESOWANIA

Sephora została partnerem EcoTech System, czyli ogólnopolskiego operatora motywacyjnego systemu gospodarki odpadami. Od tej pory użytkownicy korzystający z aplikacji Eco Portfel będą mogli wymienić punkty za oddane opakowania na ofertę specjalną w perfumerii internetowej Sephora.

Jest to już kolejne działanie firmy na rzecz edukacji ekologicznej i zwiększania świadomości konsumentów w zakresie dbania o środowisko. W ubiegłym roku Sephora wprowadziła zaawansowany program recyklingu, w ramach którego jej klienci mogą zostawiać puste opakowania po kosmetykach w perfumeriach, wrzucając je do specjalnych pojemników.

Mamy świadomość, że jesteśmy na początku naszej drogi, a zmiana zachowań i przyzwyczajeń wymaga czasu. Dlatego staramy się zachęcać systematycznie naszych klientów do aktywnego korzystania z programu recyklingu m.in. poprzez oferty specjalne w naszych perfumeriach. Dołączając do grona partnerów EcoTech System, chcemy wspierać i premiować odpowiedzialnych konsumentów, którzy oddają opakowania do recyklingu, również poza naszymi perfumeriami

– podkreśla Sergiusz Osmański, Dyrektor Artystyczny i PR Sephora Polska.

Jak można skorzystać z rozwiązania?

W tym celu należy pobrać na swój smartfon aplikację mobilną „Eco Portfel”. Recyklomat dokonuje automatycznego sortowania opakowania, a wszystkie transakcje są rejestrowane w systemie. Za swoją aktywność użytkownik otrzymuje określoną ilość Eco-punktów, które następnie może wymienić różne benefity, takie jak rabaty, zniżki oraz dodatkowe nagrody u partnerów projektu.

Recyklomaty są bardzo atrakcyjnym i skutecznym narzędziem promowania idei recyklingu i przypominania, że warto segregować odpady i dbać o nasze środowisko. Cieszymy się, że Sephora dołączyła do grona naszych Partnerów, a nasi Użytkownicy zyskali atrakcyjne oferty w aplikacji mobilnej „ECO Portfel” i na sephora.pl. Chcemy motywować i nagradzać mieszkańców za segregację, zachęcać do aktywnego zaangażowania się w działania na rzecz planety –

dodaje Konrad Romek, prezes zarządu EcoTech System.

Recyklomaty EcoTech System są już dostępne w 9 miastach w Polsce m.in. w Warszawie, Krakowie oraz Sopocie. Z aplikacji Eco Portfel korzysta już prawie 25 000 osób.

Fot. materiały prasowe Sephora

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*