Jasmine Harrison – najmłodsza kobieta, która przepłynęła Atlantyk

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis
Jasmine Harrison – najmłodsza kobieta, która przepłynęła Atlantyk
KOBIETY Z PASJĄ

Ma tylko 21 lat, ale już zapisała się w historii. Brytyjka Jasmine Harrison jest aktualnie najmłodszą kobietą, której udało się przepłynąć samotnie Ocean Atlantycki. Zajęło jej to 70 dni, 3 godziny oraz 48 minut.

Wyprawa młodej nauczycielki pływania oraz barmanki odbywała się w ramach wyzwania Atlantic Campaigns „The World’s Toughest Row”, w którym wystartowało aż 21 łodzi z całego świata. W swój samotny rejs o długości ponad 4 800 kilometrów łodzią wiosłową, Jasmine wyruszyła 12 grudnia 2020 roku z La Gomera, natomiast do wyspy Antigua udało jej się dotrzeć w sobotę 20 lutego br. Finał wyprawy można było zobaczyć na żywo w social mediach:

Jak podkreśla młoda Brytyjka taka podróż jest spełnieniem jej marzeń. Swoją wyprawę regularnie starała się relacjonować, m.in. na Instagramie. Podczas rejsu na ok. 100 mil do brzegu jej łódź wywróciła się, w wyniku czego Jasmine doznała kontuzji lewego łokcia. Udało jej się jednak szczęśliwie dopłynąć do brzegu, a zapytana przez dziennikarzy czego najbardziej potrzebuje po wejściu na ląd, odpowiedziała, że zdecydowanie jedzenia. W czasie podróży udało jej się zebrać aż 14 tysięcy dolarów, które zostaną przekazane na cele charytatywne.

Przed Harrison podobny wyczyn udał się Amerykance Katie Spotz, która przepłynęła Ocean Atlantycki w 2010 roku, mając 22 lata.

Fot. William Kedersha/Pixabay

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*