W jakie urządzenia wyposażyć biuro?

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis
W jakie urządzenia wyposażyć biuro?
ARANŻACJECZTERY KĄTY

Artykuł sponsorowany

Obowiązkowe wyposażenie biura stale się zmienia – na rynku stale pojawiają się nowe urządzenia i rozwiązania, które zwiększają efektywność pracy i pozwalają dotrzymać kroku konkurencji. Co powinno obecnie znaleźć się w biurze?

Podstawowy sprzęt biurowy

Kompletowanie wyposażenia biura warto rozpocząć od zapoznania się z przepisami BHP, które określają wymogi bezpieczeństwa w miejscu pracy. Biurka i krzesła muszą spełniać konkretne warunki, a ich wymiary powinny być dostosowane do wzrostu pracowników. Do tego należy zadbać o właściwą temperaturę, jak również oświetlenie o poprawnym natężeniu.

Dopiero po tego typu kwestiach można przejść do sprzętu elektronicznego – podstawą w tym przypadku będą komputery stacjonarne lub laptopy, drukarki, monitory oraz akcesoria komputerowe, takie jak klawiatury. W wielu biurach podstawowym elementem wyposażenia są obecnie laptopy, jak również tablety, które zapewniają możliwość wygodnego i sprawnego wykonywania obowiązków zawodowych. Nie można także zapomnieć o odpowiedniej łączności – w miejscu pracy doskonale sprawdzą się na przykład telefony VoIP.

Laptop: wygodna alternatywa dla PC

Laptopy już od dawna dorównują wydajnością pełnowymiarowym komputerom, dzięki czemu mogą doskonale sprawdzić się w warunkach biurowych. To opcja, która ma wiele korzyści – jedną z nich jest mobilność, która pozwala bez problemu spełniać wymagania pracy zdalnej i hybrydowej. Jakie urządzenie wybrać? Najlepszym wyborem będą modele wyposażone w wydajne podzespoły: wielordzeniowy procesor o wysokim taktowaniu, pojemny nośnik SSD oraz dużą ilość pamięci RAM. Taka konfiguracja zapewni stuprocentową sprawność bez względu na wykonywanie zadania.

Kiedy w biurze sprawdzi się tablet?

W wielu biurach coraz częściej można spotkać się z wykorzystaniem tabletów – to poręczne, wygodne urządzenia, które mogą znacznie zwiększyć wydajność niektórych zadań. Takie rozwiązanie świetnie sprawdzi się do zapisywania notatek czy wykonywanie szybkich projektów graficznych. To dobry wybór zwłaszcza w przypadku osób zajmujących się w dużej mierze przygotowywaniem szablonów, analiz czy prezentacji. Przy zakupie warto zwrócić uwagę nie tylko na podzespoły, lecz także oprogramowanie – dla przykładu iPad może bardzo sprawnie łączyć się z laptopami z serii MacBook, podczas gdy do synchronizacji z systemem Microsoftu idealnie sprawdzi się tablet z Windowsem.

Telefony służbowe – sprawna komunikacja wewnątrz firmy

Wydajne działanie przedsiębiorstwa jest w sporym stopniu zależne od komunikacji. Tradycyjne telefony stacjonarne są obecnie zastępowane przez urządzenia VoIP – w ich przypadku transmisja odbywa się przez internet, co przekłada się na lepszą jakość głosu. To już niemal obowiązkowe rozwiązanie na stanowiskach skupiających się na obsłudze klienta, a także skuteczny sposób na usprawnienie współpracy między zespołami. Tego typu produkty można znaleźć między innymi na stronie internetowej https://www.voip24sklep.pl/.

Fot.: Alex Kotliarsky/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

  • Dyros 04.04.2023

    Przyda sie zasilacz awaryjny UPS, jakby awarie w dostawach pradu były. Mamy zasilacz marki Armac, sprawdza sie doskonale