Poręczne akcesoria, które ułatwią Ci sprzątanie

Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis
Poręczne akcesoria, które ułatwią Ci sprzątanie
CZTERY KĄTYSPRZĄTANIE

Artykuł sponsorowany

Istnieje wiele akcesoriów, które zdecydowanie ułatwią Ci sprzątanie i nie muszą to być specjalistyczne, drogie sprzęty. Często w naszych domach nie ma nawet tych najbardziej podstawowych produktów, a to właśnie dzięki nim usuniemy większość zabrudzeń.

Rękawiczki

Nigdy nie sprzątamy bez gumowych rękawiczek. Zapewniają barierę między Tobą a sprzątanymi powierzchniami. Obejmuje to nie tylko żrące chemikalia, ale także brud i inne zanieczyszczenia. Mając chronione ręce, możesz kontynuować szorowanie bez martwienia się o podrażnioną skórę na dłoniach. Sprawdzony producent akcesoriów do sprzątania zapewni wygodne i wytrzymałe rękawice.

Uniwersalny środek czyszczący

Główną zaletą uniwersalnego środka czyszczącego jest to, że zapewnia doskonałe rezultaty na wielu powierzchniach. To sprawia, że ​​jest to nieoceniony produkt, który można mieć pod ręką podczas sprzątania w różnych pomieszczeniach.

Świetnie nadają się na takie rzeczy jak blaty kuchenne i łazienkowe. Preferujemy wersję w sprayu dla ułatwienia, ale możesz również wybrać rozcieńczony stężony roztwór.

Środek do czyszczenia szkła i luster

Szkło i lustra są łatwe w czyszczeniu, pod warunkiem, że masz pod ręką odpowiedni produkt. Dobry środek do czyszczenia szkła i luster usunie brud i ślady bez pozostawiania smug i zacieków.

Możesz stworzyć własny, mieszając 1/2 szklanki alkoholu izopropylowego, 1/3 szklanki octu, wody i kilka kropli olejków eterycznych w butelce z rozpylaczem.

Środki dezynfekujące

W przypadku obszarów wypełnionych zarazkami nic nie będzie tak dobre, jak środki dezynfekujące, których celem jest zabijanie bakterii, zapobiegając tym samym chorobom wśród Twojej rodziny.

Zawsze miej w domu środek dezynfekujący do czyszczenia powierzchni kuchennych, na których kroisz mięso i inne produkty oraz w toalecie, gdzie często gromadzi się dużo bakterii.

Fot. Karolina Grabowska/Pexels

Usuwanie kamienia

Nie spędzaj godzin na szorowaniu kamienia, gdy produkt może to zrobić za Ciebie. Nowoczesne odkamieniacze są niezwykle skuteczne i obowiązkowe w każdym zestawie do czyszczenia domu. Spryskaj miejsca pod prysznicem, wokół kranów i desek ociekowych, pozostawiając roztwór na kilka minut.

Możesz też przeciąć na pół cytrynę i wcierać w zakamienione powierzchnie. Pozostaw sok na 30 minut przed wytarciem do czysta.

Płyn do mycia naczyń

W połączeniu z szorstką stroną gąbki, płyn do mycia naczyń to wszystko, czego potrzebujesz, aby usunąć brud i zanieczyszczenia wokół zlewu, płytek prysznicowych i nie tylko. Po prostu zmyj, gdy wyszorujesz gładkie powierzchnie.

Wybielacz

Innym produktem, bez którego nie powinien istnieć żaden zestaw do czyszczenia, jest wybielacz (lub nadtlenek wodoru). Ze względu na jego silnie ścierny charakter nie jest zalecamy codziennego stosowania, jednak jest on niezwykle przydatny przy niektórych typowych czynnościach czyszczących.

Jednym z nich jest czyszczenie fugi między płytkami. Rezultaty są naprawdę niesamowite, co świadczy o tym, dlaczego wybielacz jest niezbędnym produktem, który należy mieć pod ręką.

Ściereczki do czyszczenia

Są idealne do stosowania wraz z uniwersalnymi środkami czyszczącymi lub dezynfekującymi do wycierania szafek łazienkowych, blatów kuchennych, zewnętrznej powierzchni wanny i nie tylko.

Czyść je okresowo, w przeciwnym razie rozprzestrzenią zarazki i brud, utrudniając czyszczenie.

Ściereczki z mikrofibry

Oprócz ściereczek do czyszczenia zalecane jest również zaopatrzenie zestawu do czyszczenia w ściereczki z mikrofibry.

Mikrofibra jest niezwykle skuteczna w zbieraniu kurzu i innych zanieczyszczeń, dzięki czemu te ściereczki są przydatne do odkurzania. Dodatkowo włókna są znacznie cieńsze niż włókna bawełny, co pozwala wniknąć głębiej w szczeliny, a jednocześnie zapewnia dodatkowe ścieranie w celu usunięcia śladów i nagromadzonego brudu.

Chusteczki czyszczące

Niektóre prace, takie jak czyszczenie deski sedesowej i innych brudnych powierzchni, najłatwiej można wykonać za pomocą chusteczek czyszczących. Ich jednorazowe użycie zmniejsza ryzyko przenoszenia zarazków, a także umożliwia zbieranie brudu, takiego jak włosy i kurz, i wyrzucanie go od razu do kosza.

Chusteczki czyszczące mają duży wpływ na środowisko, dlatego używaj ich oszczędnie. Nigdy nie spuszczaj ich w toalecie, nawet jeśli na opakowaniu jest napisane, że nadają się do spłukiwania.

Fot. Karolina Grabowska/Pexels

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

  • anka 12.05.2021

    Akumulatorowa myjka do okien i roomba znacznie ułatwiają mi sprzątanie. W moim rodzinnym domu do sprzątania używało się głównie octu, do dziś nie lubię tego zapachu, który wcale nie kojarzy mi się z czystością.