Torba plażowa – najmodniejsze modele na lato 2021

Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis
Torba plażowa – najmodniejsze modele na lato 2021
ZAINTERESOWANIA

Wśród modowych trendów na 2021 rok dominują style eko i boho – powrót do naturalnych materiałów, luz i wygoda. Nie inaczej jest w przypadku toreb plażowych.

Torba plażowa na lato 2021 powinna być wykonana z naturalnych materiałów. W cenie są wiklina, słoma, plecione trawy, juta, a także bawełna i len. Nawiązanie do ekologii, poszanowania środowiska naturalnego i schyłku plastiku.

Torby na plażę z wikliny

Naturalnym, ekologicznym i wykorzystywanym od setek lat materiałem jest wiklina. Po latach zapomnienia wiklina wraca na salony w odświeżonym, lżejszym wydaniu. Duże torby typu kosz pomieszczą wszystko, co chcemy ze sobą zabrać na plażę. Od przekąsek aż po ręcznik i zestaw kremów. Wiklinowe torby przykuwają uwagę i są dodatkiem, który posłuży nam przez długie lata. 

Plażowe torby z wikliny dostępne są w wielu modelach. Sztywne i trzymające kształt torby często wyścielone są w środku materiałem. Tkanina wystaje nad torebkę i dzięki ściągaczowi tworzy wygodne zamknięcie. Kolejną grupę stanowią bardziej miękkie wersje toreb na ramię. Najczęściej nie mają one zapięcia, dzięki czemu są bardzo pakowne. Możemy umieścić w nich nawet niewymiarowe drobiazgi np. wiaderko i grabki dla dziecka.

Jutowe torby plażowe

Kolejną modną propozycją na nadchodzące lato są torby plażowe wykonane z juty. To również ekologiczna i bardzo funkcjonalna propozycja. Przede wszystkim sama torebka jest lekka i bardzo poręczna. W bagażu nie zajmuje dużo miejsca i można ją bez trudu poskładać lub zwinąć w kulkę. To rozwiązanie sprawdzi się w samolocie lub gdy nie mamy dużo miejsca w bagażniku. Co najważniejsze, takie potraktowanie nie odbije się negatywnie na wyglądzie torby. Jutowa torba plażowa pomieści wiele niezbędnych na wakacjach akcesoriów. Przy tym sama w sobie jest lekka. Bez trudu możemy nieść ją w ręku lub zarzucić na ramię.

Wielorazowa torba plażowa

Kolejną modną propozycją są duże torby plażowe wykonane z materiału pochodzącego z recyklingu lub płócienne torby plażowe. Odważne kolory, marynistyczne, kwiatowe i tropikalne motywy przewodnie – to wszystko hity nadchodzących wakacji. Torba powinna być pojemna i wykończona wygodnymi uszami do transportu. Świetnie w tej roli sprawdzą się np. sznur lub skórzane pasy.

Tego typu torba może być zapinana na zamek błyskawiczny lub być całkowicie pozbawiona zamknięcia. Wiele zależy od naszych osobistych preferencji. Płócienne torby mają tę zaletę, że można je prać. Delikatne przybrudzenie czy położenie torby w zakurzonym miejscu nie stanowią w jej wypadku problemu.

Słomkowa torba na plażę

Plażowym hitem 2021 roku będą również słomkowe torby plażowe. Jest to propozycja nieco bardziej tradycyjna, ale stale pozostająca w trendach. Lżejsza niż torba wykonana z wikliny, ale nadal pakowna, funkcjonalna i ekologiczna. Jeśli chodzi o słomkowe torby, możemy zaszaleć ze wzorami, kolorami i modelami. Oprócz tradycyjnych dużych toreb plażowych z krótką rączką wybierać możemy spośród: okrągłych toreb na ramię, ozdobnie plecionych worków, a nawet dużych słomkowych plecaków.

Torba plażowa z zamkiem czy bez?

Torba plażowa z zamykaniem na suwak to z jednej strony bezpieczeństwo – ograniczamy ryzyko zgubienia rzeczy albo kradzieży. Z drugiej strony zamknięcie sprawia, że do torby automatycznie mieści się mniej rzeczy. To, na jaką się zdecydujemy, powinno być uzależnione od naszych potrzeb i tego, co planujemy ze sobą nosić na urlopie. Dodatkowym atutem zamykania jest szczelność torby. Dzięki temu mamy szansę ochronić zawartość przed wodą, piaskiem i insektami.

Zdjęcie główne: Marina Andrejchenko/Adobe Stock

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*