Środki przydatne do utrzymania czystości w łazience

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis
Środki przydatne do utrzymania czystości w łazience

Freepik

CZTERY KĄTYSPRZĄTANIE

Artykuł sponsorowany

Czysta łazienka to nie tylko estetyka i komfort, ale również gwarancja zdrowia. W tym wpisie sprawdzimy, dlaczego warto nie pomijać regularnego czyszczenia łazienki, a także jakie produkty mogą ułatwić ten obowiązek!

Czystość w łazience – nie tylko estetyka

Istnieje powód, dla którego gospodynie domowe pozwalają sobie na rezygnację z codziennego odkurzania półek, ale nie sprzątania łazienki i toalety. Tak jak kuchnia, jest to pomieszczenie wymagające utrzymywania porządku ze względu na nasze zdrowie. Oczywiste jest, że niesprzątana toaleta staje się środowiskiem bakterii, ale podobną rzecz można powiedzieć o praktycznie każdym elemencie armatury łazienkowej. Zlew służy do zmywania brudu z rąk, prysznic czy wanna – usuwania martwego naskórka i brudu z reszty ciała. Większość zanieczyszczeń zostanie spłukana podczas procesu mycia, ale te, które zostają, stają się pożywką dla szkodliwych drobnoustrojów, które mogą negatywnie wpłynąć na zdrowie użytkowników łazienki. Dlatego oprócz codziennego pobieżnego przecierania armatury warto zainwestować w środki i sprzęt, których będziemy używać podczas nieco rzadszych, ale gruntownych porządków.

Środki do utrzymania czystości w łazience

Minimum, którego potrzebujemy, są środki do czyszczenia szkła i luster, uniwersalny płyn myjący do podłóg oraz antybakteryjny żel do toalet. Pozostałe środki, takie jak odkamieniacze czy środki do plam uporczywych, można z łatwością zamienić na ocet lub kwasek cytrynowy wymieszany z gorącą wodą (roztwór jednej łyżki na 200 ml wrzątku wylany do zlewu skutecznie usunie żółty osad z niemal każdej przestrzeni w łazience). Jednak w przypadku wymienionych wcześniej środków do luster, podłóg i toalet lepiej zdać się na nieco mocniejsza chemię.

Warto na bieżąco uzupełniać zapasy tych środków, aby w razie potrzeby można było zawsze przeprowadzić bardziej gruntowne porządki. Jednak jeśli preferujemy zakup zbiorowy, warto zainteresować się ofertami hurtowni – te umożliwiające zakup przez internet, jak https://www.roem.pl/, dodatkowo ułatwią dbanie o zapasy środków przez możliwość ich zamawiania o każdej porze.

Narzędzia potrzebne do utrzymania czystości

Spryskanie łazienki nawet najsilniejszym środkiem odkażającym nie przyniesie skutku, jeśli nie rozprowadzimy go po mytej powierzchni, ani nie osłabimy osadu przez czyszczenie mechaniczne. Z tego względu, oprócz środków do mycia łazienki, polecamy również zaopatrzenie się w:

  • rękawice gumowe – chronią skórę przed negatywnym wpływem wody i środków czyszczących,
  • ostrą szczotkę, np. ryżową,
  • szmatkę do polerowania szyb i luster,
  • szmatki wielorazowe – po ich wykorzystaniu do mycia należy wyprać je w temperaturze co najmniej 60 stopni, aby zabić wszystkie pozostałe na nich zarazki,
  • gąbki jednorazowe – duże warto przeciąć na pół; i tak w ciągu jednego mycia nie zetrze się całej jej powierzchni, a dzięki przepołowieniu zmniejsza się ilość tworzywa sztucznego, które trafi na śmietnik. Gąbki nie powinny być używane więcej niż jeden raz lub przez jeden dzień – po pierwszym zamoczeniu stają się idealnym środowiskiem do namnażania się bakterii.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*