SPORT I ZDROWIE

Dieta sirtfood zyskuje na popularności

Potrzebujesz ok. 1 min. aby przeczytać ten wpis

Polifenole, które znajdują się w określonej grupie produktów spożywczych, mogą aktywować w organizmie człowieka białka uznawane za wspomagające proces odchudzania. Coraz więcej osób wybiera ten sposób na zrzucenie paru kilogramów.

Odchudzanie – na zdrowie

Zbyt duża masa ciała nie jest wyłącznie problemem estetycznym. Nadwaga, a wreszcie chorobliwa otyłość przyczyniają się do rozwoju chorób takich jak cukrzyca czy miażdżyca. Powodują również problemy z układem sercowo – naczyniowym. Nic więc dziwnego, że tak wiele osób szuka skutecznego sposobu na redukcję kilogramów. Od niedawna, wśród wszystkich diet, króluje sirfood.

Dieta sirfood – podstawowe założenia

Ten sposób odżywiania został opracowany przez dwóch Anglików i od pewnego czasu zdobywa rzesze sympatyków na całym świecie. Podstawę żywieniową stanowią produkty zawierające duże ilości polifenoli. Jako szczególnie polecane, wymienić można między innymi: świeże warzywa (jarmuż, pietruszka, rukola), owoce (truskawki), orzechy (zwłaszcza włoskie).

🆕 Nowość w naszym sokowym menu – SIRTfood!🥬 Przejdź z nami pierwszy etap diety SIRTfood i znowu poczuj się lekko -…

Geplaatst door Natura Cold Press op Maandag 13 juli 2020

Marta Głogowska-Drzyzga

Nieustannie w ruchu, w każdej wolnej chwili eksploruje okolicę - tę bliższą i dalszą. Wędrówki górskie po beskidzkich i tatrzańskich szlakach, wyprawy rowerowe z sakwami, biegi trailowe, wędrówki długodystansowe to jedynie niewielki wycinek jej życia. Kocha przyrodę i zwierzęta, w codziennym życiu stara się realizować założenia Zero Waste. Najbliższe projekty - Główny Szlak Beskidzki w 10 dni oraz Korona Gór Polski w dwa tygodnie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *