Scrapbooking i decoupage – własnoręcznie wykonany prezent, który zawsze się uda

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis
Scrapbooking i decoupage – własnoręcznie wykonany prezent, który zawsze się uda
ZAINTERESOWANIA

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Święta, urodziny, czasem bez powodu. Okazji, by podarować komuś prezent, jest wiele. Najpiękniejszy i najlepszy jest taki od serca, wykonany własnoręcznie, ale jednocześnie estetyczny i dobrany do gustu obdarowanego. Oryginalny prezent pozostaje z bliskimi osobami na długo, przypominając miłe chwile.

Oryginalny i samodzielnie wykonany prezent – czyli jaki?

Własnoręcznie wykonany prezent nie oznacza, że należy wykonać go od podstaw. Najlepszym i zawsze udanym pomysłem jest samodzielne ozdobienie techniką decoupage dowolnego przedmiotu. Na urodziny może to być drewniana skrzynka do przechowywania drobiazgów, na święta – bombka na choinkę ze styropianu, a na każdą inną dowolną okazję – podkładki pod kubek z wybraną tematyką. Decoupage, czyli ozdabianie przedmiotów cienkimi serwetkami papierowymi, lub odpowiednio przygotowanym papierem ryżowym, pozwala na uzyskanie niepowtarzalnego efektu rękodzieła. Nawet niewprawne w sztukach plastycznych osoby mogą wykonać w tej technice wielkopomne dzieła, które zachwycą najbliższych. Ci, którzy chcą doskonalić się w tej sztuce, mogą skorzystać z kursów i webinarów dostępnych w sieci, na przykład na stronie https://zielonekoty.pl/, gdzie zaproszeni do wspólnej zabawy profesjonaliści w przystępny i ciekawy sposób prezentują różne techniki plastyczne.

Własnoręcznie wykonane dodatki – miłym akcentem do prezentu

Często zdarza się, że największe poruszenie wywołuje nie sam prezent, ale dodatki, które mu towarzyszą: życzenia zapisane na kartce, wymyślnie wykonane opakowanie lub drobiazg, mimochodem dorzucony do paczki. Wesoły, wielobarwny styl wyklejanek z scrapbookingu ożywi nawet najpoważniejszy i najbardziej prozaiczny prezent.

Scrapbooking, czyli wyklejanie różnorodnymi kawałkami papieru, wstążkami, stempelkami czy wycinankami, pozwala puścić wodze wyobraźni. Wykonany tą techniką może być album dla przyszłej mamy, ale również zakładka do książki dla babci, lub melancholijna kartka dla chłopaka. Bez względu na to, jaki przedmiot zostanie ozdobiony za pomocą scrapbookingu, jego wygląd zawsze będzie świadczył o pamięci i wysiłku wykonawcy, ciesząc oko obdarowanego.

Decoupage i Scrapbooking – jak zacząć

Obie techniki ozdabiania nie mają dużych wymagań. Często na początek wystarczą znalezione w domu serwetki, czy fragmenty obrazków. Profesjonalne kleje, papiery, stemple, drewniane przedmioty i inne przydatne akcesoria można nabyć w dedykowanych sklepach, takich jak Zielone Koty. Same w sobie wyklejanki i przyrządy do ozdabiania to również znakomity pomysł na prezent dla osób, które lubią  scrapbooking i decoupage. Uwielbiają je zwłaszcza dzieci, dla których wspólna zabawa w przygotowywanie podarków dla dziadków lub ulubionej cioci może stać się nieodłącznym elementem tradycji świątecznej.

Fot. Elena Kloppenburg/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*