Porozmawiajmy o piersiach! Akcja #ThinkPink

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis
Porozmawiajmy o piersiach! Akcja #ThinkPink
SPORT I ZDROWIE

Październik to różowy miesiąc, w którym zachęca się kobiety do zadbania o zdrowie swoich piersi. #ThinkPink to akcja uświadamiająca kobiety o zagrożeniu zachorowaniem na raka piersi.

Kampania organizowana jest w ramach projektu Międzynarodowego Stowarzyszenia Studentów Medycyny IFMSA-Poland, promującego profilaktykę kobiecych nowotworów złośliwych – przede wszystkim raka piersi. Według statystyk rak piersi jest najczęściej występującym nowotworem złośliwym u kobiet w Polsce. W naszym kraju każdego dnia zwiększa się zarówno zachorowalność, jak i umieralność na raka piersi u kobiet. W ciągu roku wykrywa się między 18 a 19 tysięcy zachorowań, 6 tysięcy z tych pacjentek umiera. Zdaniem specjalistów statystyki te wynikają z braku wiedzy na temat profilaktyki wykrywania raka piersi oraz zapominania o regularnych badaniach, zarówno tych wykonywanych samodzielnie, jak i tych przeprowadzonych przez lekarza. Akcja #ThinkPink ma zwiększyć świadomość na temat nowotworu piersi u kobiet, ale także przypomnieć o tym, że w natłoku codziennych obowiązków kobiety pomyślały o sobie i swoim zdrowiu. Organizatorzy przygotowali cykl spotkań z wyjątkowymi prelegentami i specjalistami z różnych dziedzin.

https://www.instagram.com/p/CGMtM1VJeVE/

Program webinariów #ThinkPink

Wszystkie zaplanowane prelekcje odbędą się w przestrzeni internetowej. Bedą to webinaria, podczas których uczestnicy będą mogli zadawać gościom pytania. Wydarzenia będą bezpłatnie transmitowane na facebookowym fanpage’u IFMSA-Poland. Oto szczegółowa lista zaplanowanych spotkań:


13 października 18:00 – Dr Michał Charytonowicz, chirurg plastyczny – “Chirurgia plastyczna i medycyna estetyczna, a zdrowe piersi”
15 października 19:00 – Dr n. med. Paweł Kabata – “ O profilaktyce nowotworów piersi”
17 października o 18:00 – Anna Kotlińska, położna z Kliniki Laktacyjnej- “Zalety Karmienia Piersią. Karmienie piersią, a profilaktyka raka piersi”
19 października 18:00 – Agnieszka Socha, braffiterka – “Jak poprawnie dobrać biustonosz, czyli o zdrowiu i kobiecości”
23 października – Dr n.med. Anna Szalcunas-Olsztyn “Badania diagnostyczne w nowotworach piersi”
26 października 18:00 – Sonia Ziemba, psycholog “Fundacja Kochasz Dopilnuj”- “Psychologiczne aspekty raka piersi”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*